Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyiben különbözik a kolis...

Mennyiben különbözik a kolis és az albérletes egyetemi élet?

Figyelt kérdés
társaság, barátok, segítségkérés, tanulás, stb

2014. jún. 27. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ez 100 dologtól függ. A legfontosabbak:

1. Te milyen habitusú vagy? Mennyire vagy társasági? El tudod-e viselni, ha másokkal kell együtt élned, kb. 15 négyzetméteren? El tudod-e viselni, hogy aludni akarsz, de mindenki bulizik, és nem érdekel senkit, hogy te másnap zh-zol/vizsgázol?

2. Milyen a koli maga? Hányan vagytok egy szobában? Vannak-e jó arcok, vagy mindenki a szobájában kuksol?

3. Milyen szakra jársz (fogsz járni)?

4. Mennyire igényled a segítséget a tanuláshoz? Elboldogulsz-e egyedül is általában? Tudsz-e akkor tanulni, ha fölötted éppen szétverik a koliszobát, alattad pedig valaki a nagybőgőjén és a dudáján egyszerre játszik?


Mint láthatod, ez egy igen összetett kérdéskör, és rengeteg dologtól függ :) Általánosságban csak azt tudom elmondani, amit mindenki mástól hallhatsz: a koliban nem nagyon van magánéleted, kis szobában laktok sokan, ami nagy szívás lehet, ha nem jöttök ki, illetve nem tudjátok egymás személyes terét tiszteletben tartani. Én 4 évig laktam koliban, szerencsém volt a szobatársaimmal (a szomszédaimmal kevésbé). Albérletben jobb a helyzet, ha van egy saját szobád, akkor oda úgy vonulsz vissza, ahogy szeretnél. Jobb esetben a tanulási körülmények is ideálisabbak. Viszont könyvtár mindenhol van, ha a koliban nem megy, akkor a könyvtárba be lehet költözni :)

Barátaid lehetnek itt is, ott is, nyilván a koliban nagyobb az esély egy családias hangulat kialakulására. Szóval fontold meg, fontosak az anyagiak, a kolival sokkal olcsóbban ki lehet jönni. Az is számíthat esetleg, hogy az egyetem épületétől melyik milyen messze van. Nekem elég volt a koli, most jó a saját szoba egy lakásban így az 5. évben.

2014. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy sok mindentől függ és a kérdéseidre lehet nem is lehet pontosan válaszolni, de legalább eltudok ezeken indulni egy irányba.


Lehet amúgy is felesleges a kérdés mert igaz h nem állunk annyira rosszul mint amennyire itt lefestik azokat akik bekerülhetnek, de annyira szuperül mégse. Szóval lehet nem is dönthetnék.


A válaszon nagyon, de tényleg köszönöm.


Ment is a zöld kéz. Szép napot :)

2014. jún. 27. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsősként én a kolit javasolnám. Csomó embert megismersz, segítetek egymásnak. Aztán ha nem jön be, még mindig költözhetsz albérletbe. Majd kialakul hol és hogyan tudsz jobban tanulni.

Egyre nagyon figyelj, ha kollégista leszel! Ne hagyd magad úszni az árral. Igenis tanulj, hisz ezért mentél egyetemre. Könnyen lerántanak a többiek, ha olyan társaságba csöppensz, ahol nem menő tanulni.

2014. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!