Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám gyorsabban...

Hogyan tudnám gyorsabban megoldani az informatika érettségi feladatait?

Figyelt kérdés
Májusban érettségizem, elég sokat gyakorlok itthon, órákon is mindig érettségi feladatokat oldunk, de egyszerűen itthon mindig olyan lassan megy... Ezt hogyan lehetne felgyorsítani? Igaz, hogy a feladatokra kb. annyi időt kell szánni, amennyi pontot ér +~10 perc?

2016. márc. 18. 19:38
 1/7 anonim válasza:
Gyakorolj !!! Sokat !! Nam tudom.
2016. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Elmehetsz magántanárhoz is, hogy mutassa meg a gyorsító trükköket.
2016. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlással, máshogy nem megy. Ki kell ismerni a felületet, hogy minél gyorsabban megtaláld az adott beállítást, feladatokat nézni, hogy azokat is megismerd. Az időt nem biztos, hogy jó ötlet a pontok alapján osztani (bár nem tudom, hogyan vannak a pontok). Én úgy csináltam, hogy a Worldöt készre csináltam (ha jól emlékszem, kb 1 órát), utána a PPT-t és a weblapot is teljesen készre (ez a három ment jól). Utana az Access és az Excel könnyű részeit, majd felváltva agyaltam a kettőn. Nem mondom, hogy ez mindenkinek bejön, én is 2 perccel a vége előtt mentettem utoljára, de nekem elég jól sikerült :)
2016. márc. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, közben csináltam egyet, ami tök jól ment :) Sajnos nekem a weblapszerkesztő nem akar sehogy települni a gépemre, bár az megy, úgyhogy nem nagy gond. Hány százalék lett neked?
2016. márc. 20. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:
92%, amiből 90% a gyakorlati része. Az jutott még eszembe, hogy relatív sok időt tudsz nyerni azzal, ha a gyakori függvényeket gyorsan tudod használni - nálunk volt, aki azzal próbálkozott, hogy az összeset bemagolta, ez felesleges, körülbelül 10 kell biztosan (szum, min, max, átlag, ha, szumha, darabteli, holvan, index, fkeres, vkeres), ezeket nem árt jól begyakorolni, ha van időd, akkor úgy tudom, a súgó használható. Másodperceket ugyan, de lehet nyerni a formátummásolóval is. Arra figyelj még nagyon, hogy lehetőség szerint ugyanazzal a programmal gyakorolj, mint amit vizsgán használnod kell majd, és nem árt, ha tudod, hogy hogyan kell gyorsan és jól beilleszteni a forrást (ez saját tapasztalat). Worldben néha vannak apróságok, amiket külön nem ír le, neked kell észrevenned a mintán, hogy be kell állíts valamit, erre is érdemes figyelni. Ha esetleg ráérsz, megéri rászánni néhány órát arra is, hogy szép nyugodtan végigcsinálj egy érettségit, hogy lásd, mennyi idő kell hozzá (vagy fordítva, hogy adott idő alatt meddig jutsz el).
2016. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2016. márc. 23. 19:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is 90%-ot szeretnék elérni.
2016. márc. 23. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!