Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kérdés bonyolult lécci...

A kérdés bonyolult lécci segíts? Mennyi időt vesz igénybe (egy 85-100%) -os közép illetve (emelt ) szintű informatika érettségire felkészülés?

Figyelt kérdés

Szóval tömören. Pontokba szedve

Tény: Programtervező infóra megyek, most 11.-es vagyok

335 pont kell hozzá jelenleg nem kell hozzá emelt :)


1. Pár ember külön tanárral csinált már közép érettségit infóból, én le vagyok -e maradva?

Tény:

Én csak 12.-ben szeretnék érettségizni.

Mivel nincs pénz külön tanárra ezért faktra járok amit szeretek :) és jó.


Most programozást tanulok, ami emeltre kell.

Az isi tanár azt mondta, hogy csak 4-esre fogja megtanítani az emeltet

Én közép érettségit szeretnék 5-ösre (Azt mondta az biztos meglesz)

DE ami középen van arra csak fél évet szánunk

2. Fél év elég -e Office-ra? És a tételekre?

A Wordot és a Power Pointot néhány HIÁNYOSSÁgal :( tudom

Az Excelt kb tudom

(OKTV-n voltam ahol 150 pontom lett (400-ból), ez elmondások alapján jó)


Melyik vizsgaszinttel járok jobban?

Végül Szerintetek meg tudom-e annyira tanulni az infót (Közép vagy emelt) hogy az jó legyen és felvegyenek :)?



A segítséget előre is kössz!



2016. jan. 18. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, bár én nem arra a szakra járok, de ha minden jól megy 1,5 év múlva végzek és jelentkezek oda! :) nekem is csak középfokú érettségim van mindenből, az infó olyan 81 lett, matek 87. a 335 pont meg nem olyan vészes, teljesíthető, esetleg egy nyelvvizsga azért sokat segítene rajtad. egyébként nem nehéz az infó érettségi. legalábbis mi 4 évig készültünk rá. úgy értem, hogy sorra vettük az office csomagot, illetve programozni is tanultunk pascalban, de aki nem emeltezett, azokkal nem mélyült el benne a tanár. szerintem nem nehéz megcsinálni az infó érettségit. nézz régieket, valahol lehet találni megoldásokat videóval, nézd meg az összeset. én egyedül a szóbelivel szenvedtem, hirtelen nagyon sokat kellett bepótolni, de ha lelkiismeretesen felkészülsz akkor menni fog.


egyébként másik kérdés: a matekkal hogy állsz? sokkal többet fogsz ott tanulni mint gondolnád.

2016. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőként az utolsó kérdésedre válaszolnék: 335 pontot ma szinte csak az nem szed össze, aki nem is akar. Ha az év végi jegyeid viszonylag jók, és csinálsz emelt érettségit két tárgyból, akkor gyakorlatilag nyert ügyed van, alig kell már hozzá néhány pont, amit igazán könnyű megszerezni az érettségin. Én a helyedben az emelt érettségit választanám, mert ha arra jelentkezel, akkor legalább tényleg meg is tanulod, ami az emelten tananyag. (Amúgy akár csinálhatsz 11. év végén egy közép szintű érettségit, és 12. elején/végén egy emeltet, én ezt se vetném el.)
2016. jan. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat zöld kéz mindenkinek :)

Matekal jól állok 4-es vagyok a közép (kezdő csoportban)

Matekból nem fogok emeltezni (nem is tudnék)

De lesz angol B2 nyelv vizsgám :)

SZóval fél év szerintetek elég-e egy 85-100%-os közép infó érettségire?

Mennyek-e külön tanárhoz.

2016. jan. 19. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Fél év középszinten elég a 85-100%-hoz. A legtöbbet úgy tudsz gyakorolni, ha 2005-től kezdve minden feladatsort megoldasz, és megkéred az informatika tanárodat, hogy javítsa ki. Viszont nézd meg te is a megoldókulcsot! Vannak olyan részfeladatok, ahol pár pont jár teljesen mechanikus megoldásokért. Pl. emelt szinten, ha a programozás feladatban beadsz egy üres programfájlt, a feladatsor által megadott néven, kapsz egy pontot.
2016. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyet értek a 4-gyel gyakorolni kell az összes érettségit és menni fog. középszinten nem vészes a 90%
2016. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyek :DDD

Alapórás csoportban négyes? Szerintem gondold át még egyszer ezt a proginfót... :)

2016. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!