Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanulás gyorsasága fejleszth...

A tanulás gyorsasága fejleszthető 20 éves kor felett?

Figyelt kérdés

Második féléves vagyok egy távoktatásos pénzügy szakos egyetemen. Mindenből jól teljesítettem eddig, de az a baj, hogy lassan tanulok. Szerintem lassabban, mint úgy átlagban a többiek.


Órán hallva a tananyag nagy részét ott helyben például nem értem, haza kell jönnöm és önállóan átvenni. Ellenben mások már órán értik és aktívan dolgoznak. Sok óra folyamatos konzultáció után egyre jobban fáradok és az agyam még gyengébben/tompábban teljesít, azaz még kevesebbet értek.


A legnehezebb tantárgyból, amelyből elég sokan buktak, én 96% -al vizsgáztam. Ez akár mutathatja, hogy nem a képesség meglétéről vagy annak hiányáról van szó.


A kiemelkedő eredményt viszont az is elősegítette, hogy eddig folytathattam egy olyan életvitelt, amelyben rengeteg időt és energiát tudok fektetni a tanulmányaimba. Attól félek, hogy ha ez megváltozik, akkor bajba leszek.


Vajon lehet-e még valamit tenni, vagy érdemes beletörődnöm a lassúságba? Hogy látjátok? Köszönöm és Üdv!



2016. márc. 20. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztos, mert én 30 felett jóval gyorsabban tanulok, mint amikor az egyetemet csináltam a 20-as éveim közepén. (igen kicsit későn)
2016. márc. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt megtudja valaki mondani, hogy hogyan fejleszthető?
2016. márc. 21. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Logikai feladatokkal fejleszthető :)
2016. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!