Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulás technikája, hogyan...

A tanulás technikája, hogyan fejleszthető? Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés

A tanulási kompetencia, a tanulás technikája nem velünk született képesség, ez is tanulható. Ha valaki ezt a képességét fejleszti, megváltozik a tanulási magatartása.


[link]


Szeretnék megtanulni tanulni. Úgy néz ki, hogy elszúrtam a dolgokat és mégis csak tanulnom kellene valamit.

Csak nem tudom,hogy kell megtanulni valamit. Azzal,hogy elolvasom nem fog bemászni a fejembe.

Van valamilyen technika amivel fejlődni lehet ezen e téren?

Lehet,hogy vissza kell ülnöm az iskolapadba :-/ .

Ha mást nem hát nyelvet tanulni. Csak hogyan kell nyelvet tanulni.Meg bármit.Régebben is sokszor csak küszködtem.

Nem tanultam meg tanulni !

Aki nem tud segíteni kérem inkább ne írjon be idétlenségeket !



2013. dec. 10. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Én, 25 évesen, mérnöki és közgazdász diplomával, kutatásokkal és publikációkkal, suli mellett EUs szervezetkben betöltött vezető pozícióval és saját londoni start-uppal azt mondom, hogy tanulni úgy kell, hogy leülsz a seggedre, és tanulsz. Nincs varázslat, meg hókusz-pókusz. Kis szüneteket kell tartani, egyébként pedig koncentrálni, a kapott információkat szummázni és elhelyezni kontextusban. Én általában este tanulok (egyrészt, mert akkor van időm, másrészt akkor vagyok a leginkább fogékony). A cikkről az a véleményem, hogy a fiataloktól elvárt a tanulás, idősebb korban nem, tehát a többség ellustul. Én el nem tudom képzelni, hogy évek múlva ne kövessem napi szinten a tudományos folyóiratokat, vagy az ajánlott szakmai cikkeket. De mindenki maga dönti el, hogy mit kezd az idejével. Én bátorítalak a tanulásra, mert valóban sosem késő, de varázslatos módszerre ne várj.
2013. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én gimiben nem tudtam tanulni, szenvedtem is rendesen az alig 4-es feletti átlagért. Erőn felül szenvedtem. :/


Nekem ami segített, elsősorban, hogy nem szabad az első kudarc után bepánikolni és elkönyvelni, hogy neked nem megy. Például nyelvnél: érted a szabályokat, mégis elrontod a feladatot -> tilos bepánikolni! Sőt, vedd úgy, hogy már ez is szép teljesítmény.

Másrészt tudd, hogyan és mikor vagy fogékony. Akvyr-hoz hasonlóan én is este-éjszaka. Ráadásul állítólag jó, ha tanulás után hamarosan alszol. A másik: mondják, hogy kapcsolj ki számítógépet, telefont el és úgy. Nos, nekem ez nem jó, mert sokszor kell szünetet tartanom. Kikapcsolhatom én a gépet és elrakhatom a telefonomat, de fél óra múlva konkrétan alszom.


Akkor: írj mindig átlátható vázlatot, nekem segít a sok szín alkalmazása, de megint szubjektív: mást zavar. Én, mint kiderült :D, vizuális vagyok, ezért segít, ha jól átlátom.

Ahol magolnom kell, ott majdnem biztos, hogy rajzolni fogok és inkább a saját rajzomat memorizálom, arról eszembe jut a felsorolás/miegyéb.

Próbálok mindent vizuálisan magam elé képzelni, ez segíti a megértést. Tehát ha valamilyen folyamatot kell megtanulni, és nem látom az összefüggéseket vagy nem elég, ha azokat látom, akkor elképzelem a folyamatot, mintha TV-n nézném.

Az összefüggéseket, meg azt, hogy TE miből érted meg, keresni-keresni kell, kihívásnak is jó gondolkozgatni.


Magamnál arra jöttem rá, hogy ha több napon is átnézem ugyanazt, az segít. (Ezért nem tudok halogatni, aminek nem örülök :( ) Írtad, hogy mondjuk nyelvet tanulnál.

Én úgy tanulok szavakat, hogy egy nap kiírom és magolom - ezt én nem nagyon tudom máshogy, mint magolva és itt a rajz se segít, mert csak magyarul jut tőle eszembe. Majd másnap is magolom. Általában harmadnapra már tudom a szavakat, amit nem, azt még mindig magolom. Negyedik nap max.pontos szódolgozatot írok.


Szóval: tudd, mikor tudsz tanulni, tudd, mennyi szünet kell és mikor, legyél vizuális, és amit csak magolni tudsz, mert... csak magolni lehet, azt foglald rajzba :D

2013. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nagyon bonyolult kérdést tettél fel:Nem könnyű rá válaszolni!Mégis megpróbálok rá.Rengeteg sok

minden befolyásolhatja a tanulást.Nem hiszek abban,és szerintem nem úgy van,hogy mindent úgymond "be lehet vágni,biflázni,magolni"! De igen:Vannak ilyen dolgok is: Pl. verstanulás,nyelvtanulás (egy része),stb.

Néhány dolog,ami miatt másképp kell tanulni dolgokat:

1.Nem mindegy,hogy száraz elméleti,számokkal teli dolgokról van szó,vagy inkább elvontabb dolgokról,

2.Az is befolyásolhatja a dolgokat:Elméleti,vagy inkább kifejezetten gyakorlati dolgokat tanulsz (pl. hegesztés)?

3.Döntő:Az a valami,amit tanulsz,egyedül is megtanulható,vagy csak és kizárólag közösen,társas kapcsolatokban?

4.Szükségesek -e a tanulásodhoz speciális képzettségek,előképzettségek,előzetes ismeretek?Ha igen,milyenek? (pl. egy atomerőművi mérnök esetén)

5.Még az is befolyásoló tényező:Mennyire vagy "rászorulva"

hogy megtanuld,elsajátítsd azt az ismeretet?Nyilván,ha motivált vagy,jobban odafigyelsz és könnyeben tanulsz (vagy épp ellenkezőleg:"Muszájból")

6.Aztán:Honnan tanulsz?

a.könyvekből

b.szakemberektől

c."sorstársaidtól",hasonló,kevés tudású ismerőseidtől,osztálytársaidtól

d.internetről (nem mindig jó módszer)

e.sehonnan,úgymond az életből:tv,rádió,filmek,stb.

f.tanártól,tanároktól

g.Saját vagy mások jó vagy rossz tapasztalatából

h.stb.


Mint láthatod:A tanulás egy igen bonyolult dolog,kérdés!Ha lehet,és egyéb kérdésed van:Szűkítsd le a kört,mert a kérdésed túl általános,nehéz rá válaszolni!

Tanulásodhoz kívánok jó tnulást: Lantos Lacoi

2014. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lantos Laci tökéletesen kifejtette a dolgokat, járatos a tanulás módszertanában.

Igen is meg kell tanulni tanulni, különböző technikák léteznek erre, valamint egyetemeken/főiskolákon egyes szakokon oktatják ezeket a fogásokat, ezek közül az előző válaszoló felsorolt jó párat. :D

Én speciel este nem tudok tanulni, most is próbálkozok vele de nem megy, ráadásul olyat amit utálok, de csak nappal tudom megjegyezni a dolgokat.

2014. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Igazság szerint bármilyen tudás elsajátítására gondolok.

Ámblok, hogy kell tanulni,valamit megtanulni. Elméleti tanulásról beszélek és nem hegesztésre gondolok :-)

Az jó, hogy egyetemeken oktatják,de oda valahogy be is kell jutni ! :-/

Elém raknak egy történelem a biosz könyvet és, hogy sajátítsam el ami benne van? Hogy tudom mindazt megjegyezni? Akár egy nyelvet. Hogy lehet annyi szót bemagolni?

2014. jan. 24. 01:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ajnlom Joshua Foer-Einsteinnel a holdra cimu konyvet. Sok minden mellett a tanulasrol is ir.

Technikanak pedig szerintem a legjobb a memoriapalota

2014. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!