Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bejutni a győri...

Van esélyem bejutni a győri Révai Miklós Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok, jövőre fogok felvételizni. Már gyakorlásképpen kitöltöttem a 2015-ös felvételit, amin 62 pontom lett, de mivel mások 90 ponttal jutnak be, nem sok esélyt látok. A jegyeim négyesek ötösök, az arány pontosan megegyezik. Persze most próbálom feltornázni, és valószínűleg év végére több lesz az ötös, mint a négyes. A bajom viszont a következő: nagyon szeretem a kémiát, csakhogy erős négyesre állok belőle. És mivel a kémia-biológia szak lenne a legideálisabb (felnőtt koromban orvos szeretnék lenni, ehhez is szükség van rá), ezért gondolom nézik a kémiát is. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha most, év végén lesznek négyeseim azokból is, amik kellenének, de tegyük fel, jövő félévben kijavítom őket és sikerül jól megírnom a felvételit, akkor van esélyem, hogy felvegyenek a Révaiba?

2016. márc. 24. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy most milyenre sikerült ELŐSZÖR a felvételi gyakorlás, még nem mond semmit :) Még rengeteget tudsz gyakorolni, készülni ha veszel könyveket, meg kitöltöd az előző éves feladatsorokat, átnézed, mit rontottál, azokra a feladattípusokra gyakorolsz inkább stbstbstb.. Ha már most elkezded, akkor már élesben nagyon jól fog menni, meglátod :)

Szóval igen, mindenképpen van esélyed a Révaiba, csak tartsd meg ezt a lelkesedést! :D És gyakorolj szorgalmasan, no meg persze tornászd fel a kémiát.

2016. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Amúgy még azt megkérdezhetem, hogy milyen a menza? :D

2016. márc. 24. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem járok oda, csak ismerek az országszerte sulikat :D
2016. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, így már értem. :D Mindenesetre köszönöm! :)
2016. márc. 24. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Menza a zöldfában ( kevés kaja, de finom) illetve az ördögkonyhán (sok kaja, de szerintem nem finom) van
2016. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Ha bármi további kérdésed van a suliról, nyugodtan írj üzenetet!

Egyébként ha gyakorolsz a nyáron, illetve nem engedsz le nyolcadikra, és jó átlagot produkálsz, simán be fogsz jutni. Lehet, hogy a gimiben nem leszel színkitűnő, de azt gondolom, egy révais 4,3-as átlag ér annyit, mint máshol a 4,92. :)


Egy (már ex)révais

2016. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma megírtam a felvételit.

Itthon le is ellenőriztük a családdal, persze csak emlékezetből. Egy olyan 78-80 pontom lett, a szükséges tantárgyakból pedig ötös vagyok. Időközben változott a szak is, ugyanis már a nyelvi előkészítőre szeretnék menni.

Szerintetek?

2017. jan. 21. 13:34
 8/8 anonim válasza:
Végül bekerütél a nyelvi előkészítőbe?
2018. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!