Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a Miskolci Egyetem...

Szerintetek a Miskolci Egyetem melyik karának (a szak most sztem elhanyagolható) elvégzése után van lehetőség az életben biztosabban elhelyezkedni? Az Állami Jogtudományi vagy a Gazdaságtudományi kar elvégzése után?

Figyelt kérdés
Vegyük, hogy egy személy nagyon szorgalmas, és mindkettő lévő szakokat el tudná végezni ha egyre jelentkezne. Engem a diploma utáni megélhetés érdekelne. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre és a hozzáállásotokra. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. ápr. 2. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Kart nem lehet elvégezni, max szakot.
2016. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam meg, elnézést de sztem a lényeg érthető.. szakra gondoltam de véleményt nem írtál
2016. ápr. 2. 12:45
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
De szakot meg nem írtál, csak kart.
2016. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a két karon belüli szakok elvégzése után, melyikkel van nagyobb esélyem elhelyezkedni?
2016. ápr. 2. 12:46
 5/16 A kérdező kommentje:
amúgy olvasd el mégegyszer a kérdésem mert baromira egyértelmű, de ahelyett h normálisan válaszolnál belémkötsz..
2016. ápr. 2. 12:50
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Miskolci Egyetem bármelyik karán lévő szak elvégzésével nem könnyű elhelyezkedni, ugyanis az egyik, ha nem a legrosszabb egyetem itthon. Ha tényleg olyan jó képességű a személy, hogy nagyon szorgalmas, akkor már inkább Pest, Szeged vagy Pécs.
2016. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintetek a Miskolci Egyetem melyik karának (a szak most sztem elhanyagolható)"


A saját hülyeséged fordítod a másik ellen. Grat. Ilyen hülye inkább ne menjen egyetemre.


Az utolsónak meg igaza van. A Miskolci Egyetem az egyik leggyengébb.

2016. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6#-os!
2016. ápr. 2. 16:27
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy nagy h@lyeséghogy az ME az Magyarország legrosszabb egyeteme. Aki ilyet íraz sosem járt oda, abból indul ki mindenki, hogy Miskolc város a rendszerváltás előtt vas- és acélgyártásra éplült, amikor ezek az iparágak tömkrementek akkor a városban hatalmas lett a munkélküliság, ami országos közismert információ lett. A város kapott egy hatalmas negetív pr-t. Ami némileg jogos, mert csak a 2000-es évekre mászott ki valamelyest a város gazdasága a rendszerváltás utáni gödörből. Ezzel a nagatív képpel aznosítják a Miskolci Egyetemet. Persze minden valós ismeret és ok nélkül. Pedig jó és alapos képzést nyújtó egyetem. Szép az egyetemváros, felújítottak a kollégimok. Élhető nagyságú város,jó közlekedéssel, a város környéke meg gyönyörű.

Elhelyezkedésnek meg annyiköze van ahhoz hogy melyik egyetemen végzel, hogy hol akarsz dolgozni.

Ha az ÁJk-t választod és a jogi diplomával egy pesti céget vagy pesti ügyvédi irodát célzol mag akkor hátrányban leszel egy ELTE vagy Pázmányossal szemben, mert ez a közvélekedés ogy ott a legjobb a képzés,pedig nem feltétlenül. Azt mondanám,hol mi a jó. Nincs olyan hogy egy adott szak mindegyik területe egyformán jó és jól oktatják egy egyetemen. Van ahol a polgáris vonal lesz az erősebb, van ahol a büntető van ahol a közig stb..

Ha meg Miskolcon vagy környéken helyezkednél el, akkor kifejezett előny ha a helyi egyetemen végzel munkahely keresésnél, hiszen sokan akik a szakmában dolgoznak oktatnak is egyben az egyetemen.

Azt kiemelném, hogy ez a jogi kar tanaárát már választották alkotmánybíróság elnökének.Ez pedig a jogi pálya absolút csócsa. Több alkotmánybírát is adott már ez egyetem, most is van miskolci a talláros testületben. (sok magasztalt jogi kar ezek egyikével sem büszkélkedhet!!)

És még egy apróság annak aki leszólja a Miskolci Egyetemet, kicsi országunk van, azoktatók sokszor több egyetemen is oktatnak, vagy egyik helyről átmennek tanítani a másikra, mert ott magasabb pozícióba kerülhetnek. Több ELTÉ-s tanát taított itt, vagy fordítva...De Debreceni egyetemmel is sok a közös..Szóval..

Gadasági Kar elhelyezkedési lehetősége is hasonló...nem mindegy hol akarsz majd páyakezdő lenni.Nyilván ha Pestre vágysz akkor Corvinus vagy BKE amit meg kell céloznod. Itt a szak sem mindegy, nagyon nagyok a különbségek elhelyezkedés szempontjából a szakok között. Gazdasági karon végez egy turizmus-vendéglátás szakos egy markeringes, és egy nemzetközi gazdálkodásos is, vagy egy pénzügy-számviteles is.

2016. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Az igazság az, teljes bántás nélkül, mindegy milyen szak, megnézik a diplomádat, és azt, hogy hol végeztél. Egy Miskolci Egyetemi diplomával nem fogsz tudni kiütni a nyeregből egy Pestit például, mindenhol első körben szórják ki a debrecenieket és a miskolciakat. Plusz elég megnézni a diplomarangsort, jognál például ott is utolsó a Miskolci Egyetem. Ennek ellenére van igazság abban amit írsz, ezek egyszerű tények ha mondhatom így.
2016. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!