Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakmákban nincs szakrajz?

Milyen szakmákban nincs szakrajz?

Figyelt kérdés
Egy olyan gyerek továbbtanulása okán kérdezem, aki bukott már rajzból....ahogy olvasgattam, rengeteg szakmánál van szakrajz. Melyek azok, ahol nincs, vagy minimális ?

2016. ápr. 2. 13:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Más dolog az, amikor rajzolni kell és más dolog az, amikor csak fel kell ismernie egy rajzon valamit. Villanyszerelőnek kell készítenie rajzot ?
2016. ápr. 2. 23:46
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem valamit kell felismerni, hanem az egész kapcsolást egyben átlátni, és annak alapján bekötni a vezetékeket, szerelvényeket, alkatrészeket. Vagy éppen hibát kell keresni valahol, ahhoz pedig komplex módon kell átlátni az egész rendszert.

Gyakran használt és szakmában nyílvánvaló, fontos kapcsolásokat rutinszerűen meg kell tudnod rajzolni is.


A villanyszerelés pedig nem olyan mint a történelem, meg egyéb tárgyak, hogy lehet kapni közepes jegyeket is.


Itt vagy 5-ös van, vagy 1-es. Ha jó a munka, akkor működik minden rendben. Ha nem, akkor lehet hogy agyoncsapott az áram, vagy komoly veszteség keletkezett. Ez egy felelősségteljes szakma.

2016. ápr. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Még hentesnek nem kell szakrajz
2016. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A gépészet,építészet és a művészeti ágakon kívül szerintem sehova sem kell.
2016. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Festő, mázoló, tapétázó szakmához(most épp ezt szeretné a gyerek)mennyire kell rajztudás ?
2016. nov. 6. 22:16
 16/16 anonim válasza:

Passz.A nagybátyám festő,igen rossz élete van.Napi 12 órázás,úgy veszélnek vele,mint a kutyával..Ha rám hallgatsz,inkább tanuljon a gyerek.Én is megbántam már,hogy nem tanultam és most szakmát tanulok fősuli helyet..De neki még van esély változtatni.

18/F

2016. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!