Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Scheiber Sándor gimnáziumba...

A Scheiber Sándor gimnáziumba és általános iskolába járhat nem zsidó vallású tanuló?

Figyelt kérdés

Származásilag viszont zsidó, olyan, aki nem tanult hébert.

Azért lenne sürgős a válasz, mert április hatodikán van egy pótfelvételi.



2016. ápr. 2. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Arra tippelnék, hogy miért ne.

De ha biztosat akarsz tudni, akkor kérdezd meg őket. A honlapjukon fent vannak az elérhetőségeik: [link]

Írsz nekik egy e-mailt, hogy te zsidó származású vagy, ez fontos is neked, ezért nagyon szeretnél odajárni, viszont nem vagy vallásos, és héberül se tanultál eddig - ez gond lenne-e?

Vagy akár fel is hívhatjátok őket, és akkor azonnal választ kaptok a dologra.


De mondom, engem meglepne, ha ez gondot jelentene.

2016. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hétfőn lehet telefonálni, szerdán felvételi. Héber nem tanulás meg hogy ne okozna gondot, ha az iskolában van héber oktatás, viszont aki jelentkezne oda, az normál magyar általános iskola hetedik osztályába jár.

(Nem rólam van szó, én csak egy hozzátartozó vagyok.)

2016. ápr. 3. 00:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a Lauderbe jártam, ahol dettó volt héber. Oda is jöttek át gyerekek későbbi évfolyamokon is, azok se tanultak előtte héberül - arra nem emlékszem, hogy hogyan lett elintézve a dolog (nem mostanában volt, hogy odajártam), de a lényeg, hogy nem dőlt össze tőle a világ.
2016. ápr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Miért ne?

2016. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, de vicces, hogy van itt egy kérdés, általában senki sem ismeri ezt az iskolát :"DDD Tavaly ilyekor még oda jártam :)


Szóval, igen, tanulhat itt nem zsidó vallású tanuló, sőt, az iskola nagy része nem is zsidó. Annyi a kitétel, hogy tudomásul kell venni, hogy kötelező a héberoktatás és a fiúknak kipa viselése kötelező, lányoknak nem látszódhat ki a térd, a has, a váll (de ez igazából csak formaiság, csak a kipát veszik szigorúan, a térd, has váll kilátszást egy tanár szigorúbban veszi, a másik meg nem). A menza kóser, illetve nem kóser ételt nem igazán lehet bevinni az iskolába, a házirendben az van, hogy a nem kóser ételt elveszik a gyerektől, de igazából ez is tanárfüggő.


A héberoktatás. Ha jól értem, a diák, aki felvételizne ide, most végzi el általános 7. osztályát év végén. Véleményem szerint akkor a 2016/17es tanévben 9.-es osztályba (ami nyolcadikos, mert a 7. nyelvi év) tennék be a diákot, vagy a 8.-ba, ez igazából a felvételitől függ, meg a héber szinten. Hogy eljusson arra a szintre, ahol most tartanak a diákok, a tanárok suli után felkészítést, gyakorlást tartanak a felzárkóztatandó diáknak, ha igényli. De tényleg nem nehéz pótolni, általában az utolsó csoport (3 csoport van) szintjét nem nehéz elérni, nem szoktak nagyon előre tartani, a nyelvi év ellenére sem.

2016. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"A BZSH Scheiber Sándor Általános Iskola és Gimnázium

SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI

SZABÁLYZAT"

...

16. oldal ( nem a reader, hanem az oldalak aljára írt számzás serint )


"V. A működés rendje

V.1 A felvétel rendje"

...

"A felvétel feltétele: zsidó családi kötődés, az iskola zsidó szellemiségének, az ebből fakadó

vallási előírásoknak elfogadása. Más felekezethez tartozó tanuló szabad kapacitás, valamint

az iskola házirendjében foglaltak maradéktalan elfogadása esetén nyer felvételt." - [link]


Ha hasznos, örülök, h segíthettem. ( A Lauderbe tudom, h járnak nem zsidók, a feltétel ua, bár úgy tudom, ott nem feltétel a családi kötõdés, de lehet, h igen. )


A héber nyelv: nem tudom, mekkora probléma, sztem minden pótolható, gondolom, a beíratkozás csak szeptembertõl esedékes, addig valamilyen szinten meg lehet tanulni, biztos segítenek, ajánlanak tanárt, esetleg van elõkészítõ.

Ezeket nyilván meg kell kérdezni.

2016. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem vettem észre, h míg írtam, érkezett # 5, így az enyém már felesleges ( lényegében ua, de # 5 réeszletesebb és konkrét tapasztalat, az az igazi ).


Én sem ismerem személyesen, ha szóba került, nem ilyen szempontból, ezért úgy kerestem, hogy


1) beírtam a gugliba, h "Scheiber Sándor" gimnázium "általános iskola"


az elsõ találat - a promóktól eltekintve - az iskola honlapja volt ( [link] ).


2) Ezután kerestem ezen az oldalon, h "feltétel" és "zsidó" szintén a guglival így:


feltétel zsidó site:scheiber.hu


Megint az elsõ találat a linkelt doksi volt. :)

2016. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!