Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen számológép szükséges...

Milyen számológép szükséges BME-n, OE-n, hasonló egyetemeken (mérnökinfóra)?

Figyelt kérdés
Elég az, amit a középszintű érettségihez használok majd (sima 3000 Ft-os casio), vagy kell valami többet tudnia?

2016. ápr. 4. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sima tudományos számológép elég, de ha okosabb van, úgy könnyebb. Nekem fx-570ES volt, és sokat segített, hogy kis számokat szépen jelenít meg a kijelzőn (tehát nem azt írja, hogy 1.414...., hanem hogy gyök2.) Ha olyan van, ami mátrixműveleteket is tud, az is segítség. Azt szokták tiltani, amelyiknek komolyabb memóriája is van, hogy ne lehessen puskázásra használni.

2016. ápr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem inkább az érdekelne, hogy mi a felső határ amit még lehet használni. Sokat lendíthet egy jó számológép pl. mátrix algebrán.


Teszemaszt egy ilyen:


[link]


egyébként elég egy normál átlag számológép

2016. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi extra nem kell szerintem, sőt, a legtöbb tárgyat szerintem számológép nélkül is lehet teljesíteni, mert nem a számolásban van a lényeg (ugyan én nem mérnökinfóra járok, hanem proginfóra az ELTE-n).
2016. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: Ezt valoszinuleg nem hasznalhatnad, mert alkalmas szoveg tarolasara.


Valamennyi elonyod szarmazhat abbol, ha a szamologeped tud integralni, derivalni, matrixot szorozni, de csak 1-1 ZH-n. Ilyenre en nem ruhaztam be.


Viszont az sokat segit ha egy teljes kepletet be tudsz vinni egyben, nem kell kis hiba utan ujraszamolni. Sin-cos, inverzek, logaritmus, hatvanyozas viszont biztosan kelleni fognak.

2016. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld :)
2016. ápr. 4. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sokat lendíthet egy jó számológép pl. mátrix algebrán."


Mérnökinfón az egyenlő pályák, egyenlő esélyek jegyében az ilyen tárgyaknál meg szokták tiltani a számológép használatát. Legalábbis mikor én jártam oda, sok tárgyból tiltva volt.

2016. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!