Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális munkás vagy ápoló?

Szociális munkás vagy ápoló?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb,ha Ausztriában szeretnék az iskola elvégzése után munkát vállalni? (a nyelvet tanulom)Mindkettő egyformán tetszik.

2016. ápr. 8. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Erre egy választ tudok. Ápoló. Indok: Szociális munkás egy munkahelyen mondjuk Megyei Kórház. Összesen kb 6-8 szociális munkást alkalmaznak. Nagyon sok szoc.munkás jön ki a fősuliról,mivel az egyik legkönnyebb szak. Viszont nagyon kevés az esély vele elhelyezkedi. Igy ápoló az én válaszom. Azzal lesz munkád......
2016. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Most érettségizel?
2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Esetleg szociális gondozó (idősgondozó)
2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

szociális gondozó ne legyél! Az kevesebb mint az ápoló vagy a szoc.minkás.

Én amúgy mindekettőt javasolnám,mert mind a kettő nagyon szép hivatás.A szoc.munkás szerintem jobban fizetett és megbecsült,kevesebb gyomor kell hozzá,viszont az ápolóval mindig lesz munkád, szoc-al nem biztos (itt Mo-n,külföldön nem tudom)

2016. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ápoló szerintem. Anyu is az. Mindig volt munkája. Ausztriában is.
2016. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

De a szoc. munkásnak mennyi a képzési ideje?

Fősuli? Négy éves ?

2016. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
A szoc munkás fősuli. Nővérem is elvégete. Azt hiszem 4 éves,bár pontosan nem kérdeztem tőle. Már 20 éve nem lakunk együtt. De tudom,munkát nem kapott vele. Évi több ezer szoc munkás végez az országban,és kevés helyre alkalmazzák őket. Nagy intézményeknél pl Kórház, börtön, különböző öregek,szociális otthonok 1-2 főt alkalmaznak. Általában azért végzik el ezt a szakot,hogy a fősulis bért megkapják
2016. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Kedves 7.válaszoló,tudom,hogy itthon nehéz a szoc.munkával elhelyezkedni,a kérdés Ausztriára vonatkozik.
2016. ápr. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!