Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnáziumba...

Kérdezek :D kérdése:

Berzsenyi Dániel Gimnáziumba így, felvennének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon megtetszett nekem ez a suli.7.es vagyok.

Állatorvos szeretnék lenni,vagy legalább is állatokkal foglalkozni.Azt olvastam hogy a bioszt,és a kémiát kell nagyon tanuljam?Mi a véleményetek erről a suliról? Matekot év végére kb a 3ast hozom össze :/ Bioszbol ha nagyon akarom 5-is(ezt a tantárgyat nagyon szeretem :D ) Angol 5 Kémiám még nincsen,csak fizika(fizikán 7.-est és a 8.-os könyvet végig vesszük az évben,vagyis már a 8.ost vesszük)Jövőre lesz kémia.Fizikábol nem vagyok a legjobb..nem is szeretem 3as vagyok kb.Föci az 3-4.Töri is 3-4.Ezekkel a jegyekkel induljak ebbe az iskolába?Aki tud segíteni annak nagyon megköszönném.



2016. ápr. 10. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a jegyek nem túl fényesek.

Vagy 15 pontot fogsz ezzel veszíteni már.

Gondolom nem nyelvi szakra mennél, ha biosz érdekel, a Berzsenyiben az a legerősebb. Oda 70 pont+kitűnő körül szoktak felvenni embereket.

Ha olyan 75-80 pont fölött írsz és nagyon jól szóbelizel esélyes.

A Berzsenyi középerős gimnázium, ennek megfelelően bekerülni sem könnyű.

Ha állatorvos akarsz lenni nagyon hajts rá a tanulásra, mert a jegyek nem túl fényesek, főleg hogy még csak hetedikes vagy. Egyébként a hetedikes biológia elég távol áll a középiskolaitól. Utóbbi sokkal nehezebb... Rendszertan, embertan, míg hetedikben (mi...) az állatokról, táplálékláncról, éghajlatokról tanultunk.

2016. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 75-80 pont a központi írásbeli felvételire vonatkozik.
2016. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, csupán annyival egészíteném ki, hogy nem a biosz-kémia a legerősebb tagozat ;) Először a matek, utána a fizika, majd a biosz-kémia.

Ott az alábbi tantárgyakat számolják, a hetedikes évvégi és a nyolcadikos félévi bizonyítványban: magyar irodalom és nyelvtan (átlag), matematika, egy idegen nyelv (általában német vagy angol), egy természettudományos tárgy + 1 tárgy, ami tagozatos irányultságnak megfelelően van (humánon és nyelvin a törit számolják bele; fizikán, biosz-kémián és matek tagozaton még egy természettudományos tantárgyat). Szóval attól függ, milyen jegyeid vannak, nem biztos, hogy 10-15 pontot veszítenél a jegyeiddel.


De tényleg nagyon kezdj rá a tanulásra. Matek, földrajz 3-4, fizika 3-assal nem biztos, hogy felvennének :( És azért a reál tagozatokon ezeket sem ártana tudni, főleg a matekot :/ Kell bioszból és kémiából is szóbelizni, itt találod meg a tételeket: [link]


Figyelj, nem vesztesz semmit azzal, hogy megjelölöd majd, persze mész nyílt napra, meg ilyesmi, ha gondolod... Szerintem nagyon jó suli, oda járok, nagyon jó a közösség, a tanárok egytől egyig színvonalasan tanítanak. Tényleg erős a reál, szóval bele kéne húzni a tanulásba, ha ide akarsz jönni :) Az írásbelire pedig gyakorolj, 70 ponttól hívnak be kb. szóbelire.


Sok sikert!

2016. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat!:)
2016. ápr. 10. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!