Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora összegű szociális...

Mekkora összegű szociális ösztöndíjra számíthatok maximum az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Idén ősszel kezdeném el a mesterképzést, az alapképzést közel 3 éve fejeztem be, több mint 1 éve nincs állásom, 3 éve örököltem egy garzont mamámtól, amiben egy percet se laktam (az özvegye él ott ingyen), de hivatalosan oda vagyok bejelentve, így az állam fizeti a tb-m, de gyakorlatilag a szüleimnél lakom még, akik rendkívül szegények. A probléma abban állhat, hogy mivel van a tulajdonomban ingatlan, emiatt nemhogy bárminemű ösztöndíjra, de még kollégiumi elszállásolásra sem lehetek jogosult, noha a lakás az ország másik végében van, mint ahol tanulnék. Teljesen dilettáns vagyok a témában, egy ideje keresgélek már neten, de semmi erre vonatkozót nem találtam, szóval örömmel veszem készséges segítségeteket.

2016. ápr. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Semekkorára nem számíthatsz, mivel van saját lakásod. Kritérium, hogy ingatlant nem bírtokolhat a szociális ösztöndíjat igénylő hallgató. El kell adni és veszel egy másikat ott, ahova költözni akarsz.

Meg kell becsülni a helyzetet, sokan albérletben, vagy kollégiumban kínlódnak szerény körülmények között, nemhogy saját lakással rendelkeznének.

2016. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam fent is, semmilyen anyagi hasznom nincs nekem a lakásból, persze elhiszem, ha emiatt nem vagyok jogosult semmire, annak ellenére, hogy gyakorlatilag mélyszegénységben élek még 25 évesen is a 8 négyzetméteres gyerekszobámban.. Kínlódnék én is nagyon szívesen kollégiumban, pláne albérletben.. Amúgy még ha el is adnám a minigarzont, most egy vidéki lakás árából mit vegyek a fővárosban, pincét a peremkerületekben? Vagy építsek vaskunyhót, mint Bartos?
2016. ápr. 14. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A megoldásokat kell keresni, nem pedig azt, hogy hogyan lehet kibújni valami alól...

Ha annyira nem kell a lakás, irasd át más nevére és probléma megoldva.

2016. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi alól akarok kibújni? Gondoltam erre a megoldásra, legvégső esetben, csak nem voltam benne biztos, hogy feltétlen akadálya ez az ösztöndíjra való jogosultságnak, tekintve, hogy ténylegesen sokkal szegényebb vagyok, mint sok kitartott, apuci-anyuci által pénzelt dőzsölő örök egyetemista..
2016. ápr. 14. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Kollégiumi szállást kaphatsz, valószínüleg tanulmányi eredmény alapján. Meg kell nézni az adott intézménynél a pályázati kiírásokat.


A szociális ösztöndíj viszont teljesen más tészta. Neked is érezned kell, hogy elég nagy baj van akkor, ha a szociális támogatásokat olyanoknak adják, akiknek ingatlanuk van.

Gondoljuk meg ugyanis, akinek saját lakása van, az több millióval gazdagabb, mint akinek nincs, így semmiképp nem sorolhatnánk egy kalap alá a két oldalt...

2016. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!