Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell dolgozatot javítani?

Hogy kell dolgozatot javítani?

Figyelt kérdés

Hogyan szabják meg a tanárok hogyha pl van egy 18 pontos dolgozat és mondjuk valaki elér 8-at?

Hogyan számolják ki ?légyszi példátvis írjatok :) köszike:)



2016. ápr. 12. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű százalékszámítás.
2016. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érettségin megoldókulcs van, az alapján számolja össze, hány jó választ adtál.

A saját órájára meg ő állítja össze a dolgozatot, és így ő állítja össze a megoldókulcsot is, de sokszor csak fejben, hiszen nyilván tudja, hogy milyen választ vár el a kérdésekre.

2016. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen azt értem de hogyan számolnak százalékot ? Ha pl van egy 30p-os dolgozat amit ő állított össze és pl én elérek belőle 28-at akkor az hágy %?bocsi nagyon hulye vagyok :(
2016. ápr. 12. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Igen azt értem de hogyan számolnak százalékot ? Ha pl van egy 30p-os dolgozat amit ő állított össze és pl én elérek belőle 28-at akkor az hágy %?bocsi nagyon hulye vagyok :("


- Igen, sajnos az vagy. Az elért pontot osztjuk az összpontszámmal, és szorozzuk 100-zal.

2016. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most azt nem érted, hogy mire adja a pontokat? Hogy az egyik kérdés 5 pontos, a másik meg 1? A százalék egyértelmű, azzal nem lehet gondod.

A pontozásnál van egy várt válasz. A példában levő 5 pontot úgy éri el a tanuló, ha mind az 5 eleme szerepel a várt válasznak. Ez tanártól függ, mennyire rugalmas a megfogalmazásban, meg persze tananyagtól, mateknál ugyebár nincs mese. Meghatározásnál lehet mozgástér.

Ezután van egy max. pontszám, abból elérsz valamennyit, ami ennek az x %-a.

2016. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!