Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok elvégzé...

Nemzetközi tanulmányok elvégzése után milyen foglalkozás lehetséges?

Figyelt kérdés
Tehát pl.: nyakkendőkészités szak elvégzése után lehetek nyakkendőkészitő. De nemzetközi tanulmányok (kapcsolatok) szak után milyen foglalkozásom lehet? pl.: diplomata, ...?
2010. ápr. 6. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
diplomás munkanélküli :P
2010. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
segély jól fizet
2010. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
:DDDD
2010. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én nemzetközi tanulmányokra járok, de még én se látom át teljesen, merre visz majd az utam diplomával a kezemben.

Az biztos, hogy ha tehetséges vagy, kiemelkedően teljesítesz, felhívod magadra a figyelmet, komolyan érdekelnek a nemzetközi kapcsolatok, a külügyek, az EU stb. és nem csak lébecolsz az egyetemi évek alatt, akkor akár dolgozhatsz a Külügyminisztériumban, persze más minisztériumokban is, EU köztisztviselőként, elvileg diplomataként (de ehhez igen jó kapcsolatok szükségesek, bár ez elmondható az előtte említettekről is).

Tényleg "kamu szak", ha félvállról veszed. Meg lehet csinálni, hogy 1 hónapig tanulsz a vizsgaidőszakban, és simán átmész minden vizsgán, ám ettől még a tudásod a 0-hoz közelít. De nyilván így egy KüM felvételi vizsgán kiröhögnek.

És tényleg nagyon fontos az aktivitás, kapcsolatépítés, legyen az diákszervezet, szakkoli vagy valami més.


Szóval azt mondom, ha elhivatott vagy ezen dolgok iránt, csak akkor vágj bele. Rengeteg energiát kell belefektetni, de később kamatostul kaphatod vissza.

2010. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Annyira fárasztó folyton ezeket a semmi sem jó, lehúzós kommenteket olvasni. Szerintem jobban jár mindenki, ha utánanéz, vagy legalábbis valamire alapozva ítélkezik! [link]
2011. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!