Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha két évet elvégeztem egyetem...

Ha két évet elvégeztem egyetemen, még hány évet végezhetek el ingyen?

Figyelt kérdés
Két egyetemre jártam egy-egy évet hivatalosan. És ha fizetnem kell mondjuk a 4. évért, az mennyibe kerülne?

2016. ápr. 14. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Legjobb tudomásom szerint 10 félévet tanulhatsz államin legalábbis az én időmben így volt, nem tudom, hogy ez azóta változott-e. Utána már csak önköltséges képzésen vehetsz részt. A félévek tandíja iskolánként, szakonként változó. 150 - 200 ezer forint vagy több / félév. Tehát még 6 félévet vagyis 3 tanévet tanulhatsz ingyen. Egy 3 és fél éves alapképzés esetén ez azt jelenti, hogy az utolsó félévet kell kifizetned. De erről a felvi.hu oldalon pontosabb információt találsz.
2016. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
12 félévet lehet jelenleg államisként elvégezni (kivéve néhány osztatlan képzést, pl. orvosi, ahol több, mivel eleve hosszabb a képzés 5 évnél). Így neked kérdező még maradt 8 féléved, azaz 4 éved.
2016. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!