Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tanul közületek latint?

Valaki tanul közületek latint?

Figyelt kérdés
Nehéz nyelv? Szereted tanulni? Mi a véleményed róla?

2016. ápr. 17. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egyetemen tanultam egy rövid ideig. Nem könnyű nyelv, az biztos. Nagyon nehéz a nyelvtana, ha nem érted meg igazán, elvesztél. De sok gyakorlással persze el lehet sajátítani. Én magát a nyelvet, a hangzását mindig is szerettem, meg érdekesnek is találtam. Most is tetszik, de elég volt belőle egy év.
2016. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Tanulok.

A nyelvtana tényleg nehéz,sok odafigyelés,kitartást,gyakorlást kíván.

Szerintem jó nyelv.Sajnos nincs jelenleg elég időm rá,de ha lesz alaposabban megtanulom.

Fontosnak tartom,mivel rengeteg mai nyelvnek az alapja,így aki jól megtanulja sokkal könnyebben,rövidebb idő alatt tud megtanulni újlatin nyelveket,de az angol és a német nyelvben is felfedezhetünk hasonlóságokat a latinnal.

2016. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!