Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tanul (t) közületek...

Valaki tanul (t) közületek latint? Érdemes manapság ezzel a nyelvvel foglalkozni? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Van egy levelezőtársam aki latinul tanult sokáig és nagyon megtetszett ez a nyelv.

Szerintetek érdemes?


2009. dec. 26. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, az egyik legnehezebb nyelv, és szép nagyon. Viszont a mai életben totál semmi haszna nincsen, így minden jó tulajdonsága ellenére én nem ajánlanám neked. Tanulj inkább franciát, vagy spanyolt. Ha jogász vagy orvos leszel, az ott kellő latint úgyis megtanítják neked. Kicsit időpazarlás.
2009. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évig tanultam, és szerintem is nagyon szép nyelv (és elég nehéz)

Ha a orvos,vagy biológus,vagy valami ehhez hasonló szeretnél lenni, akkor mindenképpen érdemes!

2009. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam gimiben három évig (Kettő kötelező volt).

Most orvosin tanulok, itt elég nagy hasznát veszem:) Nem mondom, h nem lehet nélküle boldogulni, de annak lényegesen könyebb, aki tanult latinul:)

Jogon is nagy előny. Illetve még azért hasznos, mert csomó nyelvnek a latin az alapja. Pl nagyon könnyű utána olaszt tanulni. De ezeken kívül nem sokra mész vele:(

2009. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tankönyv kérdése 100%-ig

Latint tanulni magadtól szép és érdemes, de egy olyan tanárnál, akinek 3-4-5 szakmája a latin, vagy eleve rossz tanárnak ott a tanulás egy rémálom.

Maga aki tanulja a latint, mert meg akar vele ismerkedni, megismeri a nyelvtanulás másik oldalát. Valójában az oktatása "hasznossága" miatt hátraszorult, köszönhetően pl. NAT-nak. Ha van lehetőséged latint tanulni az iskolában, inkább válaszd a szakkört, amiből ki is tudsz lépni, és olyan emberek tanítják, akiknek a szívügyük a latin. Különben a latin a modern korban nemcsak a nyelvet jelenti, hanem hogy ismered a római életet, eltudsz idősikon haladni az Krisztus eklőtti korokban, milyen volt az akkori művészet, ki volt az ókori költészet avagy próza legjelesebb alakjai? stb... A latin nyelv utolsó korszaka a neo-latin még máig is tart... Különben léteznek latin nyelvű fórumok mint pl. [link]


A nyelvről: Olyan tanár kéne, aki értelmesen elmagyarázza az egészet vagy olyan tankönyv ami nem ugyanazt az értelmetlen példával magyaráz, érdemes. De ha akarod bevezetlek téged ebbe az egészbe, s majd látjuk tetszik-e. Különben szerintem az olasz után a latin a legszebb nyelv... De ha akarsz, választhatsz olaszt is az nem annyira bonyolult, de ott is vannak pár érdekes dolgok. Különben vannak ott is nemek, de sokkal logikusabb mint a német.


Ha csak a nyelvvel akarsz megismerkedni:

Fehér Bence: Latin nyelvkönyv a 8-osztályos gimnáziumok számára.

2009. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De csinálok neked összehasonlítást a teáltal tanult nyelveddel.
2009. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép nyelv.Én is egy időben érdeklődtem utána,de csak azért,mert az A osztály a suliban latint tanul heti egyszer.Én nem tudom megmondani,hogy nehéz-e,ez mindenkinek egyéni.Én japánt,angolt németet és még sok más féle nyelvet tanulok önszántamból,mert érdekelnek a nyelvek.De nekem a japán sem tűnik vészesnek.Kinek milyen a nyelvérzéke,mit milkyen gyorsan és szorgalommal tanul.De ha nem akarsz, orvos,jogász,biológus,esetleg talán fizikus vagy kémikus lenni,akkor felesleges.Ma már a latin holt nyelv.
2009. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz nyelv, és a mindennapi életben közvetlenül nem fogod túl sok hasznát venni. Viszont van egy rakás másik nyelv, ami a altinra épül. Ha tudsz latinul, onnan már csak egy ugrás hogy tudj spanyolul, olaszul, románul, eszperantóul, stb.

Meg aztán ha valami megtetszik, első körben soha ne azt nézd, hogy érdemes-e, hanem hogy neked van-e kedved hozzá!

2009. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg tanár függő, DE én előtte 6 évet tanultam németül, semmit nem tudtam, latint gimiben kezdtem és egy kib*szottul igazságtalan, vérszívó tanárt kaptam, azért adott egyest, ha 1db szót rosszul fordítottunk, de csak ha bevalottad, ha nem szóltál előtte, hogy 1 szóban nem vagy biztos, akkor dupla egyes, mert ugye hazudtál...

A latin egyáltalán nem nehéz, ez viszont nem egyénfüggő, a többi nyelv nehezebb, ugyanis a latin letisztult, logikus és ami a legfontosabb már nem változik. Könnyebben tanulsz utána nyelveket, mert a logikáját hamarabb eltudod sajátítani, utána könnyebben megy bármelyik nyelv, nekem felsőfokom van latinból, úgy hogy heti 3x tanultam suliban(4évig), németet összesen 10évig, és 1évet rá kellett magamtól tanulnom, hogy legyen egy középfokom. Jól jön az orvosihoz, joghoz, természettudományos tárgyakhoz, pl. fizikus stb leszel. De csak az alapok miatt, egy orvos stb egyáltalán nem beszél latinul, ugyanis a latin alatt az IRODALMI LATINT értjük, azt meg gimiben vagy/és bölcsészkaron-klasszika filológia címszó alatt tanítják. A latin nyelvész a k. filológus. Engem egyszerűen elvarázsolt az a tudás, amit kaptam, a műveltséghez sokat hozzátesz, sőt igazán műveltnek legalább a kultúra része nélkül nem mondhatod magad, nagyon érdekes, én a törit annyira nem szerettem, az irodalmat imádtam, és ez kicsit mindkettő, csak ha lehet még annál is szerethetőbb:). Mi még énekeltünk is latin énekeket, tanultunk szobárasztot, azt hogy hogy kell verselni, verseket is írtunk, szóval mindent. Mérnök leszek, de nem bántam meg, hogy tanultam latint, viszont más kérdés, hogy neked most ez miért kell. Ha beszélsz már 2-3nyelvet, és hobbiból akkor okés, ha gimnázium előtt állsz, és emelett még egy nyelvet rendesen tanulsz (bár kettővel jobban járnál), akkor könnyebben fognak neked menni a latin mellett, de ha úgy érzed, hogy erre nincs erőd, akkor tényleg ajánlott egy élő nyelvet választanod. Remélem tudtam segíteni, bármilyen kérdéssel fordulhatsz hozzám.

2009. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ja és még annyit hozzátennék, valaki írta, hogy "egyik legnehezebb nyelv", a két legnehezebb nyelv a magyar és a kínai, de a latint kb mindegyik nyelv megelőzi, ami biztos nem az az eszperantó, hogy érthetőbb legyek a német és az angol 100%, hogy megelőzi etc.
2009. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadónál a pont. 4-5 vagyok.
2009. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!