Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészkaron tanulók! Van...

BME Gépészkaron tanulók! Van valaki aki szívesen mesélne az iskoláról?

Figyelt kérdés
Minden érdekel (diákélet, tanulás nehézsége, kollégium, tanárok..., tehát amit szerinted érdemes kiemelni).
2016. ápr. 19. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Diákélet:

Szerintem a BME-n a legjobb és legösszetartóbb a társaság. Ez lehet azért van, mert mi szívunk a legtöbbet és ez csak összehozza az embereket. :D

Rengeteg öntevékeny kör és szakosztály van, ahova csatlakozhatsz érdeklődési körödtől függően és ott még egy szűkebb, összetartóbb, barátibb társaság tagja lehetsz.

Ez szerintem ez iszonyat fontos, hogy tartozz valahova. És a BME-snek lenni szerintem baromi király.


Tanulás:

Hát először is itt azért számít, hogy melyik szak.

(Van gépészmérnök, mechatronikai mérnök, energetikai mérnök és ipari termék- és formatervező)

(Ezek szerintem a felsorolt sorrendben egyre könnyebbek, de ezt nem fejteném ki, mindenki máshogy látja, mindenkinek más a nehéz)

Alapvetően természetesen nem könnyű. Itt keményen tanulnod kell azért, hogy egyenesben egy diplomát szerezz, de nem lehetetlen.

Kell hozzá egy kis ész meg egy kis szorgalom és menni fog.


Kollégium:

A gépészkar kolija a Kármán Tódor Kollégium. Közvetlen a BME mellett található a Petőfi híd Budai hídfőjénél, tehát közel van az egyetem. A koli nagyon jó állapotú és modern. 2 ágyas szobák vannak, van tök jó kondija, alul egy beülős iszogatós hely és az egyetem legjobb szórakozóhelye is ott található.

A bentlakás nem drága, viszont vagy egy jó átlag kell hozzá, hogy bekerülj, vagy pedig olyan magas szociális pontszám.

A Kármánon kívül még a VPK-ban (Vásárhelyi Pál Kollégium) szokták elhelyezni a gépész hallgatókat (bár ez alapvetően építős koli). Ez kevésbé modern, itt 4 ágyas szobák vannak, viszont ez is ott van az egyetem mellett.


Tanárok:

Hát ez nagyon változó, erről nem nagyon tudok mit írni. Van egy csomó tanszék, azoknak is egy csomó tárgyuk, azon belül is rengeteg oktató.

Nekem eddig 1-2 tanárral van negatív tapasztalatom. Többnyire inkább jó fejek és korrektek.


Ha van konkrét kérdésed, akkor írj, és ha tudok, válaszolok szívesen. Remélem azért ez is használt valamennyit. :)

2016. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!