Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A PTE és az ELTE jogász szak...

A PTE és az ELTE jogász szak között nagy különbség van?

Figyelt kérdés
Pécsi vagyok.. Érdemes ezért felköltözni Pestre? Már dolgozom, szóval munkát is kellene keresnem, de mivel családom még nincs, az nem gond. Megér ennyit szerintetek az ELTE diploma, vagy annyival nem ad többet?

2016. ápr. 20. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, oktatás minőségében nincs nagy különbség a két egyetem között. Az PTE oktatói elismert, nagy nevek, oktatói kiválóságban ez az egyetem vezet, viszont az ELTE vonzáskörzete nagyobb, ide több "tehetséges" diák jár. Kapcsolati tőkét kialakítani az ELTÉről könnyebb, viszont mondom, Pécsnek is hatalmas neve van még mindig.

Anyagilag Pécs egyértelműen sokkal jobban megéri, szinte minden ÁJK-s kap kolit, ami olcsó és nagyon modern, felszerelt, 3 percre az egyetemtől. Itt ugye járnak majd az IM kiválósági és jogász ösztöndíjak - az ELTE-n nem.


(Egy másik kérdéshez írt válasz.)

2016. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha színvonalban nincs nagy különbség, akkor irreleváns, hogy hova jár több tehetséges diák. Ez olyan, minthogy a SOTE-ra jár a legtöbb tehetséges orvostanhallgató, de attól még vidéken is kiváló a képzés, és onnan is kerülnek ki nagyon jó orvosok, akik ugyanúgy kapnak munkát Svédországtól kezdve Anglián át bárhol az EU-ban.
2016. ápr. 20. 19:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom. Ezt mint tényt írtam le. Amúgy a PTE-ÁJK-ra járok. Hidd el, itt is lehet nagyot alkotni. Szeintem felesleges ezért Budapestre felköltözni.
2016. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Azért az oktatói kiválósággal vitatkoznék, az ELTE-n Legfőbb Ügyésztől kezdve a Kúria elnökéig mindenkit megtalálsz, akik amellett, hogy szakmailag az elitbe tartoznak, az oktatásban is kiemelkedők.


Az OTDK eredményekben pedig az ELTE ÁJK kimagaslóan vezet a többi egyetem előtt, ez sem lehet véletlen.


Nem rossz a PTE sem, de ha a lehető legtöbbet akarod kihozni a jövőbeli szakmádból, akkor szerintem érdemes az ELTE-t választani. Persze abban az esetben, ha esetleg kisebb, vidéki irodában vagy ügyészségi/bírósági munkán gondolkodsz, a PTE is teljesen megfelelő. Ezzel nem predesztinálni szeretném azt, hogy ,,na akkor most az eltések a top irodák vezetői, a pte-sek meg a kisebb helyeken dolgoznak", mert ez ferdítés lenne, de sok-sok év tendenciája a fentebb írtakat mutatja.

2016. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Az ügyészségi/bírósági munkát vidékre értettem, tehát például ha Pécsen szeretnél bíró lenni, akkor neked a PTE az ideális választás, ami még egyszer mondom, teljesen korrekt egyetem, de az ELTE kiemelkedik a mezőnyből szerintem.
2016. ápr. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nevetséges, már ne is haragudj... Ilyen alapon a Harvard jogi kara emelkedik ki, és az ELTE is "egy kis vidéki fősuli, ahol tanulnak ezt-azt, de nem eleget".
2016. ápr. 26. 12:52
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Amennyiben nevetsegesnek talalod, vess egy pillantast Magyarorszag legnagyobb irodainak vezetosegere, konkretan az oneletrajzukra (ha feltoltottek), es utana irj ismet ide.


Egyebkent pedig a Harvardhoz kepest igen, kisebb hiru egyetem az elte, de itt most nem harvard-elte volt a kerdes tudtommal, hanem pte-elte.


Harmadreszt velemenyeket es valaszokat vartal, amit en teljesen jo szandekkal meg is irtam. Attol, hogy (gondolom) te mar fejben dontottel a PTE mellett, meg lehet a masik oldalrol is erv.


Valaszd a neked tetszo egyetemet, nem leszel egyiktol sem jobb vagy rosszabb ember.

2016. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolom, mikor orvoshoz mész, te ott is lecsekkolod, hogy melyik egyetemen végzett, mert csak SOTE-ssal kezelteted magad. :D
2016. ápr. 26. 13:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiegeszites: tananyag minosege, mennyisege es a tanulas/tanitas modszertana szempontjabol teljesen felesleges lenne osszehasonlitani a Harvardot es az ELTE-t, mar csak a common law kulonbozosegebol kiindulva is.
2016. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól van.. Nyugodj már le. :D Nem gondolod, hogy komolyan írtam a harvardos dolgot :D Teljesen más a két ország jogrendje, nem lehet egy lapon említeni.
2016. ápr. 26. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!