Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kérdésem a következő lenne!...

A kérdésem a következő lenne! Hogyan lehet be jutni az ELTE-re? (Eötvös Loránd Tudományegyetem) Többi lent!

Figyelt kérdés

Olyan 1 év és érettségizek. De azon gondolkozok, hogy egy egyetemre/főiskolára kellene mennem. Jelenleg ami érdekel, az a programozás, játék fejlesztés, weboldal készítés és ilyen info dolgok. Láttam hogy az ELTE-n van egy olyan szak hogy : 'Programtervező' De ide eléggé hatalmas pontszám kellene! Ami nekem nem lesz meg :/ Ha ide nem tudnék be jutni valami ötlet? Persze vissza jöhetnék a mi sulinkba is szoftverfejlesző szakra. De itt nem tanítják meg olyan jól! Persze a tanulmányi eredményeimen tudok javítani még! Féléves átlagom 4,3-4,4 mozog! De matekból most be csúszott 2 db 1-s! :D Gondolom a matek itt nagyon számít....


Ha minden igaz akkor lehet hogy teszek egy 'infó emeltszintű érettségit' Habár a sulinkba infón leginkább csak facebook megy! :D De utána jártam és leginkább HTML/CSS + adatbázis kezelés van egy ilyenbe. Amiket nagyjából értek. Remélem amit le írtam nem volt túl hosszú! Előre is köszi a válaszokat!


2016. ápr. 20. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"De ide eléggé hatalmas pontszám kellene!"


- Nálad a 335 pont (a tavalyiiból kiindulva) az 500-ból "eléggé hatalmas"? Akkor mit mondasz arról, ahol 460 pont kell?

Egyébként nem kötelező az ELTE-re járni. Főleg informatikánál elég sok dolgot magadtól is megtanulhatsz, főleg ha nem elméleti informatikus szeretnél lenni.

2016. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő jelenleg js könyvet olvasok :D HTML-CSS-PHP-JS megy nagyjából :D Megtudok írni egy weboldalt rendesen :D Csak lassan. De azért jó lenne egy iskola mivel nagyon nem megy az elméleti rész. Mármint az a pont nekem hatalmas!
2016. ápr. 20. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt is fontold meg, hogy az egyetemen rengeteg olyat is kell tanulnod majd, ami nem biztos, hogy megy neked viszont kell a kredit és a szak lényege miatt.


Pl.: infósok is tanulják a matekot rendesen. A 335 ponthatár pedig még relatíve elég könnyen teljesíthető. Vannak szakok amelyekre 380 fölött bőven.

2016. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ha meg látnád a második fél éves eredményeket egy pofont adnál! kb 4 db 3-s be csúszott. + matekból 2db 1-s. Így az átlagom kicsit lejjebb ment. Amikből leginkább jól állok: Infó 5-s, történelem : 4, irodalom: 4, német :4, tesi : 5, etika: 4, természet : 4, Matek :3.

És valakinek csak 5-s van! Szóval eléggé para vagyok :D Ha csak a második féléves átlag fog számítani az eléggé gyér lesz. Első még oké :D

2016. ápr. 20. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

A jegyek nem "számítanak", ha emberi szemszögből nézzük. Mindenki tudja, hogy nincs tökéletes oktatási, és pontozási rendszer -főleg nem egy 1-től 5-ig terjedő skálán-


Van aki sokkal okosabb, mint ahogy a jegyei mutatják és fordítva.


Nem az e-naplódat kell ismerni, hogy meghatározd hova mész tovább, hanem magadat és képességeidet.


A válaszodból nekem az derül ki érdekel és elkötelezett vagy az informatika mellett, viszont még nem igazán merültél el a matematika világában.


Gondolkodj el azon mit tennél meg mindazért, hogy azt dolgoz, amit szeretnél is.

2016. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ebbe igazad van! Habár még attól is tartok hogy jövőre az érettségi milyen lesz! :D Amúgy még egy probléma.

Szakma utáni érettségin vagyok. Elvégeztem már egy szakmát és vissza jöttem un 2 évre érettségire. De lesz ami lesz!

2016. ápr. 20. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet használni történelem érettségin atlaszt de, ha biztosra akarsz menni, duplázol matek infó vagy valamiből. Meg Valószínűleg egy emeltet is kell tenned.


Nyáron, vagy mikor van időd olvasgass érdekes matek könyveket, nekem az segített túl látni, az iskolai keretein. -az infó könyved analógiájára-

2016. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!