Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha vidéki orvosira járok,...

Ha vidéki orvosira járok, szerintetek csak jelentkezzek át a Semmelweisre, vagy kezdjem el teljesen elölről Pesten?

Figyelt kérdés
A vidéki orvosik se rosszak, de mindenki tudja, hogy Magyarországon a SOTE a legjobb orvosi egyetem, onnan kerülnek ki a legjobb orvosok. Minden rangsorban a SOTE van az első helyen, ezt felesleges vitatni. Ott vannak a legkiválóbb oktatók, a legtöbb kutatási lehetőség, és a SOTE-s diplom a legelismertebb a 4 közül mind ország, mind Európa, mind világszinten.

2016. ápr. 20. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, akkor jelentkezz át. Csak fizetősre lehet átmenni.
2016. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz át, akkor legalább te magad is meg fogod tapasztalni a valóságot. Egyébként ha ennyire a SOTE-n akarsz tanulni, miért nem eleve a SOTE-ra mentél?


Amúgy a kérdésre adott magyarázatod minden szava kitaláció.


„Mindenki tudja, hogy Magyarországon a SOTE a legjobb orvosi egyetem”...

Felénk pl. senki nem így tudja, így ez az állításod máris nem igaz. Te pedig egy ember vagy, nem mindenki.


„onnan kerülnek ki a legjobb orvosok.”

Ezt sem ártana valamilyen reprezentatív adattal alátámasztani, de persze ez sem lehetséges, mivel az állítás nem igaz. Milyen objektív mérőszámokat ismersz az orvos jóságára?


„Minden rangsorban a SOTE van az első helyen, ezt felesleges vitatni.”

Nem minden rangsorban. Hadd mutassak konkrét példát is:


A diploma elismertsége a leendő munkaadók között (employer reputation) a QS University Rankings alapján: SZTE ÁOK: 64,4, DE ÁOK: 63,7, PTE ÁOK: 62,5, SE ÁOK 59,7. Itt a különbség nem nagy, de egyértelműen a 3 vidéki egyetem diplomája az elismertebb

AZ EECA alapján az employer reputation: DE ÁOK: 82,4, SZTE ÁOK: 82,4, PTE ÁOK: 78,7, SE ÁOK 33,9. Itt már a különbség is óriási, a SOTE nagyon kilóg lefelé. Talán azért ez is túlzás, de valamit azért nyilván jelent, hogy mindkét felmérés a SOTE-t hozta ki 4.-nek a 4-ből.


[link]

[link]

[link]

[link]

Mindig be kell állítani a subjectnél, hogy medicine.


Ennyit arról, hogy „minden rangsorban a SOTE van az első helyen”. Mert máris mutattam kettőt, ahol az utolsó helyen van. Akár "felesleges vitatni", akár nem.


„Ott vannak a legkiválóbb oktatók...”

Szintén nem ártott volna alátámasztani, hogy mi alapján gondolod ezt. Az oktatók kiválóságára milyen objektív mérőszámokat ismersz?


„a legtöbb kutatási lehetőség”

Vidéken is rengeteg a lehetőség. Számos témát csak a vidéki orvosikon kutatnak, míg a SOTE-n nem. Annak ellenére, hogy bizonyos körök mindent megtesznek azért, hogy a SOTE-t helyzetbe hozzák a vidéki egyetemekhez képest.


„és a SOTE-s diplom a legelismertebb a 4 közül mind ország, mind Európa, mind világszinten...”

Szerintem a diploma elismertségét, illetve értékét a munkaerőpiacon leginkább az ún. „employer reputation” határozza meg. És több elismert nemzetközi rangsor szerint bizony a 4 magyar egyetem közül a SOTE az utolsó helyen van, nem az elsőn. Így teljesen alaptalan azt állítani, hogy az a legismertebb.


A CWUR listáján az összes felkerült magyar egyetem (mind a 4 orvosi közte van) 44-45 pont között áll a 100-ból, szinte nincsenek is különbségek (bár ez az egész egyetemeket nézi, nem csak az orvosi karokat). Az Eduline (HVG) rangsora a felvett hallgatók paraméterei, illetve irreleváns arányok (amikről még az sem derül ki, hiogy hogyan számolják őket pontosan) rangsorol, aminek semmi köze az oktatás színvonalához. Csak rangszámokat közöl az adatok helyett, így érdemi összehasonlítás nem lehetséges (bár a szempontjaik egyikének sincs köze sem az oktatás színvonalához, sem a diploma elismertségéhez, így mondhatjuk, hogy nem is relevánsak). És a „SOTE sokkal színvonalasabb” alapú tévhiteknek általában ez az alapja. Vagy helyi városi legendák.


Egyébként nincsenek lényeges színvonalbeli különbségek a 4 egyetem között. Az oktatás színvonalát nem is lehet objektíven mérni, főleg nem úgy, ahogy a pl. HvG/Eduline rangsora szeretné. A 4 diploma elismertsége itthon és külföldön is hasonló, de a legismertebb külföldi felmérések alapján a munkáltatók között a 4 magyar orvosi közül egyértelműen épp a SOTE-diploma a legkevésbé elismertebb.

2016. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezd elölről az egészet!

Amit a vidéki egyetemen tanultál azt pedig felejtsd el, nehogy a butaságok tartósan rögződjenek a fejedben.

2016. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Istenem:D

Ha vki el akar menni a vidéki egyetemről, annak több oka lehet. Szinte biztos közte van a honvágy, pesti élet iránti vágy..de a #mindenszuper a SOTE-n, meg a "SOTE sokkal jobb" valószínűleg csak fedőszöveg.

Ha vki keményen tanul egy vidéki orvosin, az örül a fejének, hogy ott van, beilleszkedett, és bent tud maradni. Itt Pécsen az alapozó modul szemesztereiben pl jóval több elméleti anyagot leadnak, mint a SOTE-n...ez nem feltétlen jó, de mégis többet kell tanulni. Szintén jelent vmit, hogy többen mennek el a SOTE-ról vidékre, mint fel Pestre vidékről...

1.pedig, hogy fizetősre vennének át, hülyeség, 3,51/52-es átlagtól vesznek át a SOTE-ra 2.illetve 3.év végén.

2016. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Menjél csak, pontosan odaillesz közéjük :D És kezd elölről, fizess jó sokat, ha ennyire bolond vagy :)
2016. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!