Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi tudományegyetemen...

A Szegedi tudományegyetemen van kötelező tesi?

Figyelt kérdés
Valamilyen infó szakra szeretnék majd menni, ha ez számít. Asthmás vagyok, futás alól van felmentésem, de egy egyszerű talajgyakorlat után is már kb halott ember vagyok. Mielőtt sokan leszólnának, 185centi és 80 kiló vagyok, nincs gondom a túlsúllyal, nem ezért kérdezem.
2016. ápr. 24. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
2 félév kötelező sportágat kell választanod(kosár, foci stb.).nem kiképzőtábor lesz. Elég megengedőek
2016. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor magyarul az egyetem első évében pl eljárok kosarazni, és az egész le van tudva?


És ilyen kosarazásoknál csak kosár van, vagy ez csak "álnév" mint a gimnáziumoknál?

(Jelenleg floorball-ra járok gimibe, de egész évben 3x nem volt floorball)


Utsó kérdés, heti hány alkalom?

2016. ápr. 24. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmész az egyetem iskola orvosához, megmutatod a papírjaidat és kérsz felmentést tesi alól. Ha ad, akkor csak felveszed a orvosilag felmentve tantárgyat tesiből két féléven keresztül, azt ennyi. Ha nem ment fel, akkor választanod kell valamilyen tesi tárgyat, mondjuk kosár, ha az egyetemen van ilyen, és általában az óra kezdéskor ellenőrzik ott vagy-e, azt ha ott vagy, akkor ok. Heti egy alkalom, amit ki kell bírjál, csak a jelenlét a fontos, az számít, más követelmény nincs. Ha nem vagy jelen 30%-nál többször, akkor nem kapsz aláírást belőle. Ha nem teljesítesz 2 félév tesit az első négy félév alatt, és nem vagy orvosilag felmentve, nem kaphatsz diplomát.
2016. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja hogy csak heti egy alkalom.

Akkor az bőven jó, azt azért ki tudom bírni.

2016. ápr. 24. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
csak végig játék van. legalább is kosáron az volt nekem
2016. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!