Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sose lesz belőlem orvos?

Sose lesz belőlem orvos?

Figyelt kérdés
Nagyon régi álmom hogy orvos legyek . Most 15 éves vagyok szeptemberben kezdek egy gimiben. Ugye az orvosihoz kell a biosz és a kémia. A bioszt megtanulom azzal nincs baj de a kémia nem megy. És nem tudom eldönteni hogy a képességeimmel van baj vagy a tanárral. Iszonyú szörnyű a tanárunk . Felírja a táblára az anyagot és kész . 7- ben még magamtól is megértettem de már nem megy. És nem tudom hogy ebben a gimiben majdnem hogy az alapoktól kezdik a kémiát vagy 8-tól folytatják mert akkor semmi esélyem. Meg jelentkeztem az Apáczaiba is csak a felvételit elszúrtam szóval nem vettek fel. Ott még lett volna esélyem. Ti mit csinálnátok a helyemben?

2016. ápr. 24. 22:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és a kémiatanár pasi és így üvöltözik szóval az egész kémia oktatáson kb. Rettegek h mikor üvölt rám. És szemész szeretnék lenni vagy neurológus
2016. ápr. 24. 22:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kémia az rendesen kell az orvosira.


Menj pár alkalommal magán tanárhoz akivel átveszitek a lemaradást, és utána már te is megtalálod a fonalat és a kémia órák sem lesznek annyira borzasztóak.


Esetleg folyamatosan is járhatsz külön órákra, ha nem is heti szinten, hanem ritkábban.

2016. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Itt a nyár, keress egy magántanárt, nyáron akár heti 2-3 órában is tudsz vele készülni. Év közben meg amennyi időd jut rá.

Ha így sem megy, valóban megvalósíthatatlan cél.

Az általános iskolás kémia nagyon-nagyon könnyű, a középiskolaihoz képest, egyetemről ne is beszéljünk.

Neked meg ugye emeltezni kell belőle.


Hová fogsz járni?

Az Apáczaiban hanyadik voltál ideiglenesen? Megpróbálhatnál fellebezni, igaz nincs sok esély, de mégis...

2016. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy megyek kulontamarhoz..
2016. ápr. 24. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

fizika is jó hozzá (mondjuk a gimis fizika hm hm...) mondjuk ezt a kémiáról is elmondhatjuk

meg a bioszról is :D


"Ugye az orvosihoz kell a biosz és a kémia."


rossz hírem van, az orvosihoz leginkább pénz kell, minden más csak idő kérdése

Sobottaval rögtön megvágnak egy 50 ezerre, és a többi sem olcsó, és arról ne is álmodjon az ember, hogy mellette majd dolgozik


kémiából van az ötösöm lesz kémiából szájbarágós fgy a számolásokhoz, az elmélethez pedig a villányi attila féle könyv

bioszból ott van a nagy biológia feladatgyűjtemény, és a műszaki kiadós vastag könyvek I-IV (az elsőben a növények-állatok rendszerezése vannak annyira nem lényeg prokariótáktól a II-al kezdeném)

aztán van még egy ilyen dolog, hogy kahnacademy a youtubeon sok bioszos kémiás dolgot elmagyaráznak, angolul ugyan de egyáltalán nem bonyolult a nyelvezete


én eddig nem lettem orvos, mert mérnöknek álltam, de igazából nem tartom nagy kunsztnak bejutni az orvosira, aki meg bejut az állítólag benn is marad (legalábbis ezt mndják)

osztálytársaim akik célirányosan tanultak erre 460-490 körüli pontokkal mentek és ennél alacsonyabbak azért a ponthatárok bőven

2016. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az általános iskolás kémia nagyon-nagyon könnyű, a középiskolaihoz képest, egyetemről ne is beszéljünk.

Neked meg ugye emeltezni kell belőle. "


Az iskola leginkább azért nehéz, mert anélkül akarják lenyomni a tudományos szakzsargont, hogy egyébként a gyerek értene belőle bármit is.


Egyetlen egy olyan színjeles ismerőst nem tudnék mondani, aki nem csak bemagolta a megoldási sémákat, de egyébként egy kukkot is értett volna a lényegből, de erre amúgy igény sincs.

Elő órán elfogadtatjuk, hogy protonok elektronok neutronok meg pauli elv és hund szabály. Hmicsodaaa?!


És ráadásul egyetemen ilyet nem lehet. Ha valaki bemondja, hogy hááát pauli elv meg impulzusmomentum, akkor visszakérdeznek, hogy mit magyaráz meg, és csak néz a vizsgázó, mert lövése sincs, hogy ezt a tapasztalati dolgot tulajdonképpen mi a fene hívta életre, és már meg is bukott. Mert szépen megtanulta, hogy a pauli elv az az, hogy amikor fél nyilacskát rajzolunk a négyzetbe mert annyit lehet.


Az emelt szintű érettségi, ha valaki tudja mi a fenét is csináltak úgy nagyon-nagy vonalakban a kémikusok az elmúlt 300 évben könnyedén megírja 100%-ra.

2016. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, amit a 35%-os ír, de fél 12-kor nincs kedvem vitázgatni.


Hanyadik boltál az Apiba? :)

Én ide járok és talán megérné fellebbezni... Próba szerencse:)

2016. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*voltál
2016. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon hátul voltam nincs is esélyem. A fizikát azért sem választanám emeltnek mert:

1) kémia úgyis kell, csak a saját dolgom konnyiteném meg ha kémiát választanám emeltként

2) nem szeretem és nem is megy annyira a fizika😃

Hát a cél amúgy az állami lenne... Ha úgy bejutnék orvosira az nagyon jó lenne.

2016. ápr. 24. 23:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Még akkor is lenne esélyem ha gimiben egy nagyon jó kémia tanárt kapnék.
2016. ápr. 24. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!