Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges így, hogy orvos...

Lehetséges így, hogy orvos váljon belőlem?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, érettségi után nagyon nem tudtam eldönteni, hogy mi legyek, igazából az érettségim sem sikerült fényesen, nem igazán tanultam előtte, mert úgy voltam vele, hogy úgyis dolgozni fogok. Mostanra azonban elértem oda, hogy tudom, orvos szeretnék lenni. A választott tantárgyam informatika volt, tudom, az orvosira nem jó - ráadásul nem elég a többi tantárgyból elért eredményem sem -, de szívesen újraérettségiznék jövőre. Nyelvet tanulok, hogy legyen németből felsőfokú, angolból pedig középfokú nyelvvizsgám. Ha nem sikerülne felkészülni a jövőre induló érettségire, az utána következő évre halasztanám... Szerintetek nem késő az elgondolás? Ha 2 év múlva sikerül bekerülnöm, már 22 éves leszek... Nem túl késő? Mit gondoltok erről?
2011. szept. 15. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a 3. és 4. évvégi jegyeid jók voltak, akkor simán van esélyed, főleg ha tolsz egy biosz érettségit is mellé (és ha tudsz javítani a többin is, ha olyan rosszak lettek). Későnek sem mondanám, egyébként is hosszú az orvosi, és sokan ugyanígy, középsuli után pár évvel kezdik el, meg halasztanak, csúsznak stb.
2011. szept. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem késő, ennek ellenére meggondolnám a dolgot. Az orvosi egyike a legnehezebb szakoknak, irgalmatlan mennyiségű tanulást igényel. Most az akarsz lenni, de kérdés, hogy 3 év múlva is kitart-e az elhatározásod?

Azt mondtad, az érettségid azért nem sikerült fényesre, mert nem készültél rá rendesen, most viszont nekiállsz. Ez eddig oké.

"Ha nem sikerülne felkészülni a jövőre induló érettségire, az utána következő évre halasztanám..."

ezzel már nem értek egyet. Ha most nem sikerül felkészülnöd az érettségire, akkor mi a garancia arra, hogy az egyetemen sikerrel veszed a nagyságrendekkel nehezebb vizsgákat?

2011. szept. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előző: ha valami nem érdekel, nehezebb megtanulni és vizsgázni..de meg kell próbálni, a cél érdkében motiválva lesz és az segít

Kérdező:

ha így látod, ez az utad: fog sikerülni.

Albert Schweitzer már teológus, filozófus orgonaművész volt, amikor 30 évesen jelentkezett az orvosi egyetemre.

Mert úgy érezte, így tudja megvalósítani elképzeléseit.

Igy tudja közvetlenebbül szolgálni az embereket.

Ajánlom ezt a könyvet:

[link]

2011. szept. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetséges, csak nagyon kell igyekezned. Biológiából és kémiából/fizikából kell leérettségizned, ha a középsulis jegyeid sem nagyon jók, akkor inkább hagyd a többi tárgyat, van duplázás is - ekkor csak a 2 felvételi tárgy számít.

2 év múlva viszont már mind a 2 emelt szinten kell, szóval bele kell húznod.

2011. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elhiheted, nem te leszel az egyetlen, aki 22 évesen kezdi. Nekem még 25 éves évfolyamtársam is van. Sőt, egy 30akárhány éves nő is volt, akit felvettek (igaz, azóta otthagyta...).
2011. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia nem késő!!!!!!! nekem nem sikerüllt elsőre sajnos én 19 vagyok, most próbálkozom másodszorra, ha megint nem sikerül még egyszer megpróbálom!!!
2011. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!