Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Fazekas Mihály...

Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium: Hogyan zajlik a kéttannyelvű képzés?

Figyelt kérdés
Majdnem maximális ponttal, 1. helyen kerültem be a Fazekas két tanítási nyelvű francia tagozatára. Azok, akik szintén kéttannyelvűre járnak, tudnának egy kicsit mesélni róla? Ma érkezett a tankönyvrendelési papír, és csak matek, francia és magyar könyvünk lesz. Úgy tudtam, a többi tantárgyból pedig szinten tartás van az első előkészítő évben - az mit jelent? Mindenféle történeteket, beszámolókat várok :) Köszi!
2016. ápr. 28. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A szinten tartás azt jelenti, aminek gondolod.

A 8-oshoz képest nem mentek előrébb, csak azért van, hogy ne felejtsétek el amit tudtok.

2016. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulalok!:)

Spanyol kettanoskent tudok meselni a szakrol. Az elso evben a 18 francia mellett valoban csak 2 matek es 1 magyar orad lesz,illetve 3 informatika,3 tesi es osztalyfonoki. Nekem altalanosban nem tul jo matektanarom volt,ezert kellett tanulnom,de a jobb matekosok nem eroltettek meg magukat.

Az elso evben a nyelvre nagyon ra kell fekudni,foleg az elejen. Emlekszem,en is orakat spanyoloztam anno,de megerte. Minel tobbet foglalkozol vele,annal hamarabb belejossz. Az orai anyag megtanulasan kivul erdemes olvasni az adott nyelven,filmet nezni,dalokat hallgatni. Igy is sokat lehet fejlodni.

Az osztalyodban rengeteg lany lesz,es valoszinuleg sok beszedes ember vesz majd korul. Ugy latom a suliban,hogy a nyelves osztalyok mind ilyenek.

Osszessegeben en nagyon szeretem a szakot,valoban nehez,de hasznos es erdekes. Nem bantam meg,hogy ide jelentkeztem.

Az osztalyodat megtalaltad mar? Ismerek onnan nehany embert,ha meg nem,tudok segiteni abban,hogy megismerd oket.:)

Ha van meg kerdesed,nyugodtan tedd fel,szivesen valaszolok. Akar privatban is.

2016. ápr. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. ápr. 30. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező!! Engem is felvettek, spanyol kéttanra :) Ezek szerint osztálytársak leszünk^^
2016. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De jó :)

Ha írsz privátot, bejelölhetjük egymást Facebookon :)

Te felvetted már a többiekkel a kapcsolatot?

2016. máj. 2. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!