Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes jelentkezési sorrendet...

Érdemes jelentkezési sorrendet módosítani a következő esetben?

Figyelt kérdés
Amit első helyen jelöltem meg, időközben úgy döntöttem, hogy inkább lemondok róla, így a 2. vagy 3. helyen megjelöltekre szeretném, ha felvennének. Úgy rémlik, mintha hallottam volna olyasmiről, hogy felvételnél valamilyen szinten tekintetbe veszik azt is, hogy hányadik helyen jelölte meg az illető a helyet. Ebben az esetben merül fel a kérdés, hogy érdemes-e az 1. helyről a 3.-ra csúsztatni a kiesett jelölést?
2016. ápr. 29. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz az első helyen megjelöltre járni, akkor ne csúsztasd sehova, hanem töröld.


Nem veszik figyelembe, hányadik helyen jelölted. Egyedül a pontszámod számít.

2016. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért mondasz le róla.

Ha nem akarsz oda menni, akkor töröld (lecsúsztatni akkor lenne értelme, ha "vésztartaléknak" megtartanád, és a választott szakok közül várhatóan ott lenne a legalacsonyabb a ponthatár. Ha viszont a 2. vagy 3. helynek várhatóan alacsonyabb a ponthatára, mint a mostani elsőnek, akkor felesleges, mert úgyis azok egyikébe vennének fel).

Ha szeretnél oda menni, csak úgy érzed, hogy nem lesz esélyed, akkor ne változtass, lehet szerencséd:)

Egyébként besorolásnál egyáltalán nem számít, hogy az adott szakot hányadik helyen jelölted meg, így ez a 2. és a 3. szak esetében semmi hátrányt nem jelent.

Az első olyan szakra vesznek fel, ahol eléred a ponthatárt. Ennyi.

2016. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja közben pont akkor találtam meg rá a választ felvi.hu-n, amikor még nem küldtem el a kérdést, aztán ki is léptem, azt hittem, hogy törlődött. :O


Egyébként mesterképzésről van szó, ott lehet jobban számít.. a felvételi irodával amikor beszéltem, azt mondták, hogy akik elbírálják a bekerülésemet, meg a pontokat adják stb., azok szokták nézni azért, hogy hányadik helyen jelölte meg a delikvens a szakot, tehát mennyire fontos neki, mennyire is akar bekerülni oda..


De amúgy igazatok van, törlöm majd valószínűleg, amit 1. helyen jelöltem..

2016. ápr. 29. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudják megnézni, hányadik helyen jelölted.
2016. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!