Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell pontosan megírni...

Hogyan kell pontosan megírni egy motivációs levelet mesterképzésre való felvételihez?

Figyelt kérdés
Soha nem írtam még semmi ilyesmit, fogalmam sincs milyen dolgokról kell írni benne, vagy milyen formában, szóval főként a tartalom és forma érdekel. Azt hallottam, hogy valamennyire lehet személyes hangvételű, de hogy pontosan miket várnak el benne, azt nem igazán tudom. (Annyit nyilván sejtek azért, hogy nagyjából olyasmikről kell írni, hogy miért érdekel az adott szak, milyen viszony fűz hozzá, pontosan mely részterületek izgatnak jobban stb.)

2016. ápr. 29. 15:08
 1/2 kwez123 válasza:

Rengeteg formai megoldásra találsz példát a neten, az a te döntésed. A tartalom pedig egy saját leírás arról, hogy mik a céljaid. Miért oda mész, miért az a szak, mit akarsz utána csinálni, milyen kutatómunka érdekel. Pl leírod hogy régóta érdekel a szak mert mindig szerettél volna disznón lovagolni és szerinted az általad megjelölt képzés által közelebb kerülsz a disznók lelki énjéhez. Vagy hogy a képzés során lehetőséged nyílna a disznók fogainak kutatására, amivel könnyebben elhelyezkednél mint ablakpucoló a későbbi pályafutásod során.

Remélem ez segít, de ha mesterre jelentkezel akkor ezt már thdhatnád vagy a szükséges információt megszerezhetted volna volt tanároktól/szaktársaktól is.

2016. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja adtam le mesterre. Fontos, hogy Europass-os legyen (van minta a neten). Mindenképp kell kvázi "nyalni" egy kicsit az egyetemenk. "Az iskola jó hírneve és az oktatás színvonala segített választásomban, hogy ide adjam be a jelentkezésemet.. "

Fejtsd ki, hogy hol végeztél, vagy mikor végzel (ezen a nyáron). Mik a céljaid vele. És hogy te milyen ember vagy. Kitartó, aki a legjobbat szeretné teljesíteni stb.

Én ilyesmit nyújtottam be, alapszakon az oktatóm azt mondta, hogy jó lesz.

2016. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!