Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan készültök a történel...

Ti hogyan készültök a történelem érettségire? Mi az, amit még így utolsó napokban mindenképp átnéztek? (És a magyarra? ) Elég nagy gondban vagyok.

Figyelt kérdés

Középszintűzöm, négy tárgyból. Az emelt idegennyelvet tavaly letudtam, a választottal (informatika) meg a matekkal nem is lesz gond, azokból jó vagyok. De a humán tárgyak...


A magyar írásbelire, bevallom őszintén, szinte csak a novellaelemzést nézegettem idáig, de bízom a fogalmazási készségemben, és az improvizációban. Még a tanár is azt mondta, hogy "az írásbelire nem is lehet igazán készülni, tudják a novella fogalmát és kész" (ha novellaelemzést választunk).


A történelem viszont sehogy se megy a fejembe. Megalapozott módszerem sincs a tanulására. Az volt a tervem, hogy elolvasom a könyveket (Száray I-IV.), mellé pedig a témakörök vázlatait, összefoglalókat, de nem jutottam vele előrébb. Olvasok, olvasok, de alig marad meg valami. A fontosabb eseményeket megjegyzem, kronológia lesz az atlaszban, de a rengeteg társadalmi és gazdasági változás, országokra és korszakokra lebontva, valamint a jelentős dolgokat összekötő történéseket nem tudom egyszerűen megjegyezni. Nagyon távol áll az érdeklődési körömtől a tárgy.


Csináltam a tavalyi feladatsort, a tesztkérdéseknél 45-ből 22 pontot értem el... Esszéből még a jelen- és újkori témákkal nem is lesz annyira gond, azokból akarok hosszút választani. A szóbelire meg könnyebb készülni, megadott témakörökkel.


Mi az, amit ti fontosnak tartotok átnézni töriből? Milyen tanulási módszert követtek?


A töri marad a mumusom, rendkívül utálom, és így keresek még egy mentőövet szerdáig. Az irodalommal hasonlóképpen vagyok.


A válaszokat előre is köszi.



2016. máj. 1. 13:44
 1/1 anonim válasza:
100%

Részletes tanulással én is bajban vagyok. Ezért úgy tanulom meg a törit hogy amiből tudom hogy egy minimum négyest össze tudok hozni, annak csak tényleg a legegyszerűbb változatát olvasom át. Amit egyáltalán nem, vagy csak alig tudok azt részletesebben olvasom át. Osztálytársakkal azt beszéltük hogy Mátyás Király nagyon sokat volt, én rá készültem, mellé még Magyarország 45-89 között az amit még mélyebben tanulgatok. A többi az úgy-ahogy megyeget. :D Tanulási módszerem meg csak rendesen az olvasás, nincs semmilyen különleges módszerem. Évszámokat csak tényleg a fontosabbakat tanulom meg, a többi gyakran bent van a töriatlaszban.


Irodalom az nálam is érdekes lesz, én érvelni fogok nagy valószínűséggel, én is megpróbálok improvizálni. :) Mást nem nagyon tudok csinálni. (Elemzést olvasgatom még mellette, de 70:30 arányban érvelés lesz nálam )

2016. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!