Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap ha nem ismerem az irót...

Holnap ha nem ismerem az irót akkor miről irjak a bevezetésben?

Figyelt kérdés

Gondolom kortárs iró lesz műelemzésnél.

Ha nem ismerem akkor mit irjak bevezetésnek??


2016. máj. 1. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A mű címéről, hogy hogyan kapcsolódik a szöveghez.
2016. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én internetes anyagokból igyekszem készülni a novellaelemzésre:

[link]


Hogy mennyire lesz helytálló, az a fogalmazási készségeden is múlik. Csapj hozzá egy adag józan észt, és bízz magadban. Ha jó a beszélőkéd (fogalmazókád (?) :) ), össze fogod tudni hozni.


A verselemzésre se felejts el készülni, azért... de reméljük, nem az lesz.

2016. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ohh én a cimet azt a tárgyalásba gondoltam irni :/

Az nem oda tartozik?

2.

Én is erről az oldalról tanultam meg a szempontokat! :))

csak azt nem tudom hogyha ugye nem ismerem az irót akkor mi menjen bevezetésbe

2016. máj. 1. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
A bevezetésbe írhatsz a mű műfajáról, tehát pl. ha egy novellát kapsz, akkor általánosan írhatsz pár mondatot arról, mi is az a novella, mitől novella ez az adott mű. De egyébként hidd el, nehéz így "receptet" adni, mert úgyis függ a témától is, hogy miről szól a mű, valamint hogy mire fókuszál maga a feladat, mert ugye mindig valamilyen konkrét szempontokat kell részletesen számításba venni, így simán lehet, hogy azokról a szempontokról rögtön eszedbe jut valami bevezetésnek.
2016. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ugy lehet kezdeni hogy egy szép lényegretörő idézettel inditok ami a műben szerepelt
2016. máj. 1. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Én improvizációra bízom majd. Lehet, nem a legjobb hozzáállás, de ez van. Attól függ, mi lesz a mű. Azt a javaslatot kaptam, hogy nézzem meg korábbi feladatsorokból a javítókulcsot, az elemzésre vonatkozóan, és vonjam le magamnak a következtetéseket belőle.


Picikét valószínűleg szubjektívabb megközelítésből írom az elemzésem, mintsem tárgyilagosan, ami már eleve látom, hogy hiba. De leginkább a saját, józan paraszti eszemre támaszkodhatok. Remélem, nem esek abba a hibába, hogy történetleírásba megy át.


Célszerű a műfaji meghatározással kezdeni, ráillesztve nagy vonalakban az adott novellára, beleszőve az elemzésed tartalmi felvezetését, ilyesmi.


Itt van esetleg ez is: [link]


#2 voltam.

2016. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túlizgulni ezt a kezdés dolgot. 4-5 sor bőven elég a bevezető részre, valami értelmes felvezetéssel.
2016. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni a dátumot is, ha például 1937-es a mű, és olyan a hangulata bele lehet írni a bevezetésbe, hogy itt már a második világháború előszele volt. Kortársnál mondjuk ez is kiesik.
2016. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de én most kortársat kérdezem...
2016. máj. 1. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!