Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyekkel lehet belőlem...

Ilyen jegyekkel lehet belőlem jó mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
Matekból erős közepes vagyok, informatikából négyes, angolból ötös. Felsőoktatási szakképzésre szeretnék jelentkezni, valószínűleg felvennének. Nagyon számít, hogy gimiben hármas voltam? Meg tudnám tanulni amit oktatnak ha sok energiát fektetnék bele? Tudnám tartani a lépést?

2016. máj. 5. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem úgy számítanak a jegyek, mint ahogy ezt általában gondolná az ember. Amelyik felsőoktatási intézményben komolyan oktatanak matematikát, ott alapból úgy kezdik az első előadáson, hogy "mindenki felejtse el, amit tudni vélt matematikából" és kezdik előről felépíteni az egészet. Viszont ha azért vagy közepes matekból, mert a képességeidből ennyire futja, akkor nem lesz elég.


A gimis informatika szintén jelentéktelen, kivéve ha elkezdtetek tanulni valamilyen programnyelvet (és itt nem a KompoZeres bohóckodásra godnolok html-ben)


Az az igazság, hogy vagy akkor fog ez neked menni ha igazából jobb képességeid vannak, mint amit a jegyeid mutatnak, vagy ha már megtanultál koncentrálni és tanulni és nem egyetemen fogsz lézengeni a töménytelen menyniségű anyag mellett, hogy "hogyiskellezet". Alapvetően előnyöd is származhat az utóbbi esetből, ugyanis ezért szenved az egyetemisták fele, mert a gimit végig alibizte a jó képességei segítségével, normál körülmények között, meg képtelen tanulni, mert nem igazán tudja, hogy kell. Aztán vagy kibukik, vagy gyorsan megtanulja, hogy is kell azt, esetleg egy kamu szakra jár, amit így is el tud végezni.

2016. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem többre is képes lettem volna matematikából, ugyanis szakma után mentem két éves esti érettségire. Két év alatt talán kétszer voltam bent matek órán, csak vizsgákon jelentem meg, ugyanis dolgoztam iskola mellett. Matekérettségire internetes videókból készültem, teljesen egyedül, mellette dolgoztam. Igazából amit átnéztem abból minden ment és azt meg is tanultam sikeresen. Most érettségin sajnos kicsit elcsesztem az időt az egyik feladattal, de amúgy ha lett volna még +20 percem, bőven meg lett volna a négyes is.
2016. máj. 5. 13:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a nyáron szeretnék megtanulni pythonban programozni, legalább egy kicsit.
2016. máj. 5. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Matekhoz az Obádovics féle könyveket tudom ajánlani, ha egyetemre mész. Plusz a bólyai könyveket. Deriválni, integrálni tanulj meg a nyáron.
2016. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre nem is gondoltam, hogy abból készüljek. :)
2016. máj. 5. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes elkezdeni programozni tanulni, főleg nem pythont így egyetem előtt. Első évben mindenhol kapsz egy kis alap C tudást, meg jó esetben egy gondolkodásmódot.

Utána jön valami oop nyelv, egy kis script meg egyebek attól függően, hogy mire szakosodsz

2016. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!