Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek izgultok így az érettségin?

Minek izgultok így az érettségin?

Figyelt kérdés
Nem értem minek izgulni az érettségin, minden esetben csak ront az esélyein. Akinek szüksége van az érettségire továbbtanuláshoz, annak messze nem ez lesz a legnehezebb szellemi megmérettetése az életében, felesleges ráparáznia és túlmisztifikálni a dolgot, pláne, hogy akkor kisujjból jönnie kell 70-80%-ig a dolgoknak. Aki pedig alig képes valamire, annál később sem lesz befolyásoló tényező, hogy éppen alulról kettes vagy mégéppennem3-as.

2016. máj. 5. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Azért mert gyakorlatilag az egész további életed ezen múlik.
2016. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha az ember izgul a kihívások előtt, az mindenképpen jó! Aki nem izgul, annak valószínűleg mindegy, hogy hogy sikerül. Ráadásul oké, a 70-80% jó eredmény, de sokaknak 90% feletti az elvárás. Azért igenis lehet izgulni, hogy ez meglegyen. Az pedig szerintem buta felfogás, hogy később nehezebb dolgok jönnek. Mindig az aktuális dolgokra kell koncentrálni.
2016. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: megcáfolnám. Én sosem voltam izgulós vizsgáknál, de igenis fontos volt nekem a jó eredmény.
2016. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként persze, az egyetemi nehézséghez képest sokak szerint kifejezetten nevettseges az érettségi. Oke , nyilván van benne valami, de én például hetedikben is izgultam egy biosz tz előtt , amit most , tizenegyedikeskent nyilván nem tartanek kihívásnak :)
2016. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Nos lássuk, én azért, mert:

- halasztottam egy évet, hogy újraérettségizzek, nem akarom, hogy az idő kárba vesszen

- a két érettségi, amit írok nem éppen a legkönnyebbek között van, amit "józan paraszti ésszel" meg lehet írni; a kémián hiába a sok számolásgyakorlás, mindig tudnak meglepetést okozni, és mivel sok számítás van, ha egyet elrontasz és újrakezdenéd, sok időd elmegy vele, illetve ha rosszul csinálod, sok feladatnál részpontot sem, vagy alig kaphatsz, biológián pedig hiába tanulod meg a várt tárgyi tudást oda-vissza, nyakatekert feladatok jönnek szembe, mely egy része valóban csak problémamegoldás, de a lényeg, hogy teljesen kiszámíthatatlan, hiába tanulsz rá sokat

- bizonyítani akarok magamnak, hogy megcsináljam jól, ha nem sikerül, akkor nem fogom újrapróbálni, mint egyetemen egy "sokkal nehezebb" vizsgán tenném, hanem elmegyek arra az egyetemre, ahová felvesznek (teljesen más szakirány), de a sikertelenség szálkája bennem marad

- nem évek óta készültem erre a két tárgyra, gyorsan kellett behoznom a rengeteg lemaradást a többi "versenyző"-vel szemben, mindig úgy érzem magam, hogy hátrányból indulok, nagy a nyomás

- mivel újraérettségizem, pénzt adtam ki érte


Lehet, hogy nem nagy megmérettetés meg sokkal nehezebbek jönnek, de ha nem fektetünk rá kellő hangsúlyt, akkor könnyen lehet, hogy azok sem fognak jönni.. Na meg ez nem egy közép magyar, ahol olvasgatok, aztán mesét írok..

2016. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!