Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csuszom egy evet az egyetemen?

Csuszom egy evet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Igen, meg fogom erdeklodni a tanulmanyi osztalyon is, de az csak kedden lesz nyitva. Kivancsi vagyok, mas iskolakban ez vajon hogyan mukodik, bar nagy esely van ra, hogy mar nincs szamomra remeny. :'D


Tavaly tavasszal 2x voltam vizsgazni egy targybol, de egyszer sem sikerult a mutatvany. Most tavasszal ujra fel kellett vennem, de mivel megvolt tavalyrol az alairasom, nem jartam be orakra. Maskor, mas targyaknal lehetett igy csinalni, semmi problema nem volt, siman megkaptam - a mar megszerzett - alairasomat, hogy megint vizsgazhassak.

Penteken meglepve tapasztaltam a Neptunban, hogy "alairas: megtagadva".


Elkepzelheto, hogy ez azert tortent, mert a tanarom nem tudja, hogy nekem mar volt alairasom tavalyrol, vagy pedig azt o latja a rendszerben? (Vagyis inkabb a titkarno, aki kuldte a "megtagadva" uzenetet.)


A problema az, hogy egy ev mulva zarovizsgaznom kell, de ha ezt a targyat most megbuktam, ujra csak 1 ev mulva vehetem fel. Zarovizsgaig viszont minden kreditet meg kell szereznem, vagy tevedek? Nem lehet ebbol is vizsgazni, meg zarovizsgazni is, ugye? :/


2016. máj. 8. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ha nem volt meg az aláírás nem lehetett ilyet hogy simán újra beírták, újra meg kellett csinálni a következő tárgyfelvételnél a ZHkat meg ha gyakorlati óra volt akkor az órák 35%-nál többről nem lehetett hiányozni mert akkor automatikusan megtagadták az aláírást. Szóval jobban jársz ha akkor a titkárságon érdeklődsz vagy leírod melyik egyetemről van szó, hátha olyan tud segíteni ebben aki oda jár szintúgy.

A záróvizsga is szakfüggő. Van ahol csak bizonyos tárgyaknak kell meglenniük, hogy jelentkezhess a záróvizsgára míg van ahol minden kreditnek meg kell lennie.


Amúgy lehet jobban jársz ha nem a titkásággal beszélsz, hanem a tárgyfelelőssel. Nekem is volt olyan bajom, hogy megtagadták az aláírást mert pótZHn sikerült az aláírás, de a tanár az első ZH után beírta a megtagadást és elfelejtette átjavítani. A titkárságon csak annyit tudtak, hogy megkapták a listát a tanártól, de nem tudják kinek miért tagadták meg, ahhoz a tárgyfelelőst kellett megkeresni, mert neki volt csak meg milyen indokkal tagadta meg az aláírást.

2016. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez hasznos info, hogy talan a targyfelelost eri meg zaklatni. :) Pazmany jog - "csodalatos" munkajog 2. Aki odajar, erti az idezojeleket. :D
2016. máj. 9. 01:01
 3/5 anonim ***** válasza:

De 1-es, azt írta, hogy megvolt az aláírása, csak a vizsgája nem!

Ilyen esetben nálunk sem kellett volna órákra járni.

Nálunk minden kreditnek meg kellett lennie a záróvizsgáig.

2016. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy egyes helyeken hogy megy, de az aláírásnak éppen az lenne az értelme, hogy a félévközi követelményeket teljesítetted, mehetsz vizsgázni. És nyilván ez x félévig érvényes. Annak semmi értelmét nem látom, hogy osztogatják az aláírást, aztán megpróbálhatsz vizsgázni abban a félévben, legközelebb meg újra elölről az egészet. Bár sajnos vannak hülye helyek hülye szabályokkal, szóval el tudom képzelni.
2016. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak a titkarnot tudtam eddig elerni, aki szerint az volt a baj, hogy nem tudtak a neglevo alairasomrol... tanarnak csak emailt tudtam kuldeni. Varom, hogy akkor kijavitja-e a hibat. :) remelem, tenyleg csak ez volt az oka, hogy nem kaptam alairast.
2016. máj. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!