Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csúszom az egyetemen. Kerülhet...

Csúszom az egyetemen. Kerülhetek-e bajba (kell-e fizetnem)? (részletek lent)

Figyelt kérdés

7 féléves képzésemet 2012-ben kezdtem meg, tehát most a 8. félévemben vagyok, aktív, államilag támogatott hallgatóként. Tárgyam már nincs, hiszen minden kötelező tantárgyat elvégeztem, megvan a két kritériumtárgyam is, és 10 kreditet megszereztem a szabadon választott tárgyakból is. A középfokú nyelvvizsgámat pedig már a gimnáziumi évek alatt megszereztem.

A múlt félévben is felvettem a szakdolgozatot, de időközben úgy döntöttem, inkább a tárgyaimmal foglalkozom, és a következő félévre halasztom (leadni már nem tudtam). Ebben a félévben ismét felvettem, de úgy néz ki, hogy most sem tudom beadni időben, legalábbis olyan minőségben nem, ahogy szeretném. Leadni már most sincs lehetőségem.

A kérdésem az lenne, hogy ha jövő félévben (2016 ősze) írom meg a szakdolgozatot, teszem le az államvizsgát és szerzem meg a diplomámat, akkor kell-e valamit fizetnem. Ha jól tudom, a diplomát a képzés másfélszeresén belül kell megszerezni, és mivel az én képzésem 7 féléves, így nekünk 10 féléven belül kell. Az állam pedig plusz 2 félévet finanszíroz, tehát én még a következő, 9. félévemben sem leszek önköltséges, ugye?

(A szakdolgozat felvételéért, mivel harmadszorra teszem ezt meg, fizetnem kell, ezzel tisztában vagyok.)



2016. márc. 30. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Akkor is átkerülhetsz fizetős, ha 2 egymás utáni félévben nem szerzel elég kreditet.
2016. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*fizetősre
2016. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
de hogyan szerezzek elég kreditet? Nincsen már tárgy, csak egy-két szabadon választható, 2-2 kreditért?
2016. márc. 30. 19:32
 4/19 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, mint ha azt kerdezned harmadeveskent elsoeves targyakat vegezve, hogy "de hogyan vegezhetnek 9 feleven belul, ha meg legalabb 6-ra van szuksegem?".
2016. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4


Bocs, de nem értelek. Mindennel végeztem, sajnos a szakdogával sokat csúszok, de korántsem az a helyzet, mint, amit hasonlatként írtál, barátom.

2016. márc. 30. 19:51
 6/19 anonim ***** válasza:
Pont azert hasonlat, mert nem szo szerint kell erteni, hanem meglatni benne az analogiat.
2016. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem, és ahelyett, hogy rébuszokban társalogsz, leírhatnád, hogy mit is akarsz ezzel...


Ha harmadévesként elsős tárgyakat végeznék, az régen rossz lenne, mert az az jelenti, hogy csúszok a tárgyakkal is (amelyek között lehet, hogy van egymásra épülő is), míg én most már csak egy "lépcsőfokra" vagyok attól, hogy megszerezzem a diplomát, de ahelyett, hogy meglépném, még időzök kicsit az utolsó előttin... ha már hasonlatoknál tartunk.

2016. márc. 30. 20:01
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha két egymást követő félévben nem szerzel legalább 30 kreditet (ez egyetemenként változó lehet, nem vagyok benne biztos) akkor átsorolnak költségtérítésesre és az sajnos senkit nem érdekel, hogy te már nem tudod megszerezni a 30-at mert nem maradt tárgyad.
2016. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Abszolutóriumod megvan?
2016. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9


Az mi???... Szóval nincs.

2016. márc. 31. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!