Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag támogatott egyetem...

Államilag támogatott egyetem vs önköltséges tanulás?

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne.


1. Az állam 1 egyetemi képzést finanszíroz csak egy-egy embernek összesen? Tehát ha szeretnék egy másodikat is elvégezni, akkor azt nekem kell állnom?


2. Amennyiben így van, akkor ha nekem az első egyetemem önköltséges, akkor ha utána mennék egy másik szakra még egy diplomát megszerezni, azt fizetheti nekem az állam?


Köszönöm előre is!! :)



2016. máj. 9. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
12 állami féléved van
2016. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írja, összesen maximum 12 államilag támogatott félévet lehet felhasználni, ezt pedig úgy variálhatod, ahogy szeretnéd. Elvégezhetsz belőle több képzést is természetesen (egy alapképzés + egy mester simán kijön belőle, de általában két alapképzés is). És olyat is lehet, hogy fizetős után mész államis képzésre.
2016. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az előttem levő hozzászólását javítanám: nem lehet 2 alapképzést elvégezni államilag támogatottan, hiába marad még féléved.
2016. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De már el lehet, 2012 előtt volt erre korlátozás, az új felsőoktatási törvény óta viszont azonos fokozatra is igénybe lehet venni a megmaradt állami féléveket.
2016. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2016. máj. 10. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!