Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök, pénzügy számvite...

Gépészmérnök, pénzügy számvitel vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a 3 szak közül melyiket a legnehezebb egy olyannak elvégezni aki nem tanult emelt matekot.NÉztem a tantervet és láttam hogy gépészen és proginfón matekból analízis van meg algebra pénzügyön meg gazdaságmatematika és statisztika.Melyiket lenne nehezebb elvégezni?

2016. máj. 12. 16:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Egyértelműen a proginfót.
2016. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És utána a gépész vagy pénzügy?
2016. máj. 12. 16:36
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

utána gépész

számvitelnél még integrálni sem kell

2016. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
És az ilyen statisztika az mit takar az akkor nem annyira matek orientált?
2016. máj. 12. 17:49
 5/22 anonim ***** válasza:
8%

dehogynem az, viszont a matematika egyik legkönnyebben megtanulható területe..

azt viszont felfedhetnéd előttem, hogy számvitelben pontosan hol szokás statisztikai eszközökhöz nyúlni, mert én tényleg nem tudom...

2016. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tantervben van, gazdmatek 2 után jön a statisztika.Igazából pont ettől parázok egy kicsit.
2016. máj. 12. 21:51
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Ha a szumma megvan, akkor annyira nem kell parazni.


Illetve megtanitjak, azert van elotte 2db matek.

2016. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Bármelyiket el lehet végezni, ha tanul rá becsületesen az ember. A nehézség pedig relatív, kinek mi a nehéz, így felesleges olyan emberek tanácsát kérni, akik egyszer se ültek le megtanulni egy adott tárgyat és megvágták belőle mondjuk ötször.


Válaszd azt a szakot ami leginkább érdekel és ha erőt, időt, energiát nem kímélve folyamatosan tanulsz, akkor biztos hogy sikerül elvégezni és még az is előfordulhat, hogy jó eredményekkel sikerül.:)


#3 A számvitel nehézségét nem az alapján kell megítélni, hogy milyen matematikai műveletet végzünk el benne. Ne hidd, hogy olyan egyszerű bemagolni több száz/ezer könyvelési tételt, számlaszámot, a speciális esetekről ne is beszéljünk. Nekem az integrálást megérteni kb. 2 perc volt, az alapintegrálokat megtanulni kb. fél óra. Ehhez kár viszonyítani. Az, hogy a statisztika neked a matematika egyik legkönnyebben tanulható területe, az pedig nonszensz.:)

Minőségbiztosítási mérnökként mondom, mert legalább 3 helyen hallgattam statisztikát és akárhol tanultam, az egyik legnagyobb szórótárgyak közé tartozott. Lehet, hogy te olyan egyetemen tanultál, ahol csak addig jutottatok, hogy átlag, szórás számítás és ezzel le volt tudta? Mert egy komoly regresszió analízis például a legjobb matekosokat is próbára teszi.:)

2016. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%

#8-as

a BME-n és ELTE-n is tanultam.

godnold át újra ez alapján, mi a nonszensz...

2016. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Értem, várj dobok egy hátast, hogy te az ELTE-n és BME-n tanultál.
2016. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!