Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásban lévő informati...

Felsőoktatásban lévő informatikusok válaszolnának pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásban lévők illetve már végzett egyetemisták tapasztalatait várom!

-Melyik szakmát választottátok, miért?

-Szerintetek mérnökinformatikus, programtervező informatikus, vagy gazdaságinformatikus a nyerőbb?

-Milyen átlaggal vettek fel (mikor?)

Milyen volt a matek tudásotok előtt, programozás tudásotok előtte, nyelvvizsga volt-e?

-Mennyire nehéz a középiskola és a felsőoktatás oktatás között a váltás?

-napi hány óra tanulás szükséges?

-Melyik felsőoktatást ajánlotok a legjobban? (SZTE-TTIK vélemények?)

-Mennyire nehéz elhelyezkedni?

-Fizetés?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 11. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

1, Mérnökinfó, érdekelt a szoftver és a hardver is(itt most nem a pl videókártyára gondolok, hanem saját építésű nyákokra)


2, Attól függ mit akarsz csinálni


3, 4 alatti voltam, és talán 300 pontom volt felvételin, a humán tárgyak lehúztak


4, matek középszintű, programozni nem tudtam, nyelvvizsgám nem volt, de tudok angolul, szóval majd most megcsinálom valamelyik nyáron


5, semennyire, egyetemen is bejárok órákra


6, hehe, ajánlott 1-2 órát rászánni naponta, de ebből általában annyi marad, hogy 1-2 órát szán rá az ember hetente/kéthetente, zh előtt többet, majd végigtanulja a vizsgaidőszakot


7, Csak a Miskolci Egyetemről van tapasztalatom, ez szerintem egész jó


8, passz, még csak másod éves vagyok


9, haverom progterves, egyetem mellett dolgozik heti 20 órát, így keres nettó 100-at, úgy hogy alig csinál valamit

2016. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

privátra válaszolva:

Órákra érdemes járni, de nem kell napi 10 órát rászánni. Szinte mindegy hanyas voltál matekból, az számít, hogy érted-e vagy csak hosszas küzdelem árán magoltad be, én 3-as voltam matekból haverom 5-ös, de egyetemen meg én korrepetálom őt.

Az, hogy tudsz programozni C-ben max az első szemeszterben előny, mert akkor mindenkinek megtanítják akik képes megtanulni. Hátrányod max annyi lehet tőle, hogy vizsgán nem csak a gyakorlatot kérik, hanem száraz elméletet is, amit semmi kedve megtanulni az embernek

2016. febr. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!