Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tanár a magánéletemről...

Ha egy tanár a magánéletemről tesz fel kérdés köteles vagyok meválaszolni?

Figyelt kérdés
Ha egy tanár aki (nem is az osztályfőnököm) magánéletemről érdeklődik az osztály előtt eléggé (elnézést a szóért) de bunkó módon akkor én arra köteles vagyok válaszolni? Vagy von maga után valami következményt ha azt mondom hogy erre nem szeretnék válaszolni? 16/L

2016. máj. 16. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelességed.
2016. máj. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Ha még bunkó módon is akkor meg pláne nem. De amúgy sem, ahhoz csak neked van közöd.
2016. máj. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy köteles. Ahogy ő sem.
2016. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Erről nem szeretnél beszélni, mert egyedül rád tartozik, nem másra. Ha ebből nem ért, akkor egyáltalán ne válaszolj a kérdésére, vagy ismételgesd ezt.
2016. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)) Ma meg is mondtam neki hogy nem vagyok köteles válaszolni rá és elég gonoszan visszanézett majd rámordított hogy jólvan... Érdekes tanárok vannak
2016. máj. 17. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

A gyermekvédelmi törvény alapján köteles nem csak az iskolában foglalkozni veled, hanem az azon kívüli történéseket is figyelemmel kell követnie.

Lehet valamilyen teljesítménybeli visszaesést, vagy valami szokatlan viselkedési formát vélt felfedezni nálad, vagy a családodban (halál eset, baleset, erőszakosságok, vagy egy gyermektől- osztálytársadtól- kapott fülest valamire, akár egy öltözőben észrevett lila folt- horzsolás), és mint tanár, aki a gyermekvédelem egyik jelző rendszere, elkezdte a munkája ezen ráeső részét.

Nem kötelezhet a válaszra, de jelentheti a további állomások felé, hogy szokatlan viselkedést vélt felfedezni (tagadás, titkolózás, folyamatos akár számára agresszívként ható hárítás).


Szerintem bátran válaszolj neki, és akár fel is teheted a kérdést, hogy miért kérdezi ezt meg. Lehet, hogy elmondja a konkrét problémát- okot, lehet, hogy csak simán pozitívan- dicsérően érdeklődik, hiszen például mondjuk valamiben kiemelkedőt tudsz produkálni, amit ő még soha nem tapasztalt más korosztályodhoz tartozó diáknál.


Én nem fokoznám tovább, válaszolnék, és talán kérdeznék, hogy miért kérdezi, miért fontos ez.


Persze látom, hogy azt írod, hogy bunkó módon kérdez, mondjuk ezt nem is tudom értelmezni ebben a szituációban. Ezt mit jelent? Mi a konkrét kérdése? Milyen órai előzménnyel jött fel?(leírhatod, hiszen anonim az oldal)

2016. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem csak tőlem hanem az osztályból mindenkitől sértő és tényleg a magánéletemmel kapcsolatos kérdéseket egyszer elvette a telefonomat ami a kezemben volt amikor jelentettem és felolvasta az üzeneteimet és elkezdett kérdezgetni a barátomról is... egyébként más tanároknál nincs semmi a magatartásom ötös a szorgalmam négyes nem hinném hogy bármi probléma lenne velem
2016. máj. 17. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem. akkor viszont beszéljetek erről az osztályfőnökötökkel, és/vagy az igazgatóval- helyettessel, vagy írjatok levelet a OM területi kirendeltségének- ami általában a kormányhivatalok oktatási részlegén vannak jelen.
2016. máj. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!