Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar Táncművészeti Főiskola...

Magyar Táncművészeti Főiskola felvételi?

Figyelt kérdés

6-12 éves koromig klasszikus balettoztam és ritmikus gimnasztikáztam (több orosz tanárom volt, valamint az MTF balettmestere), és szeretnék balett tanár lenni. Úgy hallottam, hogy ahogy minden művészeti képzésen, így a Táncműn is többszörös a túljelentkezés, és a csak nagyon kiemelkedően tehetségesek kerülnek be. Én a többi balett társamhoz képest ügyesebb voltam, de nem sorolnám magam 100-ból a legjobbak közé, emellett 10 éve abbahagytam a sportot, ami azt jelenti, hogy lemaradásban vagyok azokhoz a velem egyidősökhöz képest, akik végigtáncolták azt a 10 évet, ami nálam kimaradt.

A realitás talaján mozogva mennyi esélyem lenne bekerülni, ha 1 év alatt önszorgalomból és balettmesterek segítségével ráfeküdnék a gyakorlati és elméleti felkészülésre?

Az alakom még mindig balettos, 6 év táncművészeti múlttal rendelkezem, de tudom, hogy rengetegen sokkal több ideje táncolnak és szeretnének ezzel foglalkozni.

Saját/ismerősök tapasztalataira, nem az MTF-ről leszedett infókra vagyok kíváncsi!! (Nyilván elolvastam mindent ezzel kapcsolatban, ami a tényeket illeti. Személyes élményeket, történeteket olvasnék, sokat segítene!!) Előre is köszönöm.



2016. máj. 17. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ha még aktuális.

Van egy ismerősöm, aki nemrég mesélte az ő táncművészetis "pályafutását", bár már több, mint tíz éve volt. Az iskoláról sokat nem tudok, de tanulságos lehet az ő története szerintem.

14-15 éves volt, amikor annyira megtetszett neki a tánc, hogy úgy döntött, jelentkezik valami azt hiszem 2 éves felkészítőre, ami elég kemény, de ha végigcsinálod, onnan állítólag egyenes út vezet a táncművészetire (kazinczy utcairól beszélek). Ő bement a felvételire, ahol egy csomó lánnyal találkozott, akik már 10 éve balettoznak, ő meg akkor nemrég kezdte. Nem hitte, hogy felveszik, de felvették. Már ki is iratkozott a gimnáziumából,a gólyatáborba is elment, az utolsó pillanatban döntött úgy, hogy mégsem, mert maximum 45 kilósnak kellett volna lenni, ha több lett volna, annyival többet kellett volna fizetniük. Kitűnő tanuló volt, ott mivel egész nap táncolnak, csak esti tagozatos lett volna, ahol mindenféle idősebb, fura ember tanult és most azt mondta, kb hülye lenne, ha tényleg ott tanult volna.

Én nem tudom, hogy ezek még most is így vannak-e, de szerintem, ha még aktuális, nagyon gondold meg, mert tényleg nem jókat hallottam róla. De ez még persze nem jelenti azt, hogy neked nem válhat be.

Amúgy szerintem lehet esélyed, ha ráfekszel, az ismerősöm is akkor kezdett táncolni, mindenhol dicsérték és felvették.

2017. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én már 22 éves vagyok, tehát az esti suli nem érdekelt a dologban.

Én nem kezdtem későn, csak az a baj, hogy abbahagytam...

2017. márc. 10. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!