Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem gondolkozni tanítana...

Miért nem gondolkozni tanítanak meg az iskolában?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, lassan már végzek hála az égnek. Tulajdonképpen általános iskolától eégszen idáig az oktatásból azt tapasztaltam meg, hogy nem igazán tanít meg gondolkozni, helyette magolást és értelmetlen adatok és szövegrészletek, fogalmak memorizálására helyezi a hangsúlyt, aminek az ég világon semmi értelmét nem látom, mivel ezeket 1 percen belül ki lehet keresni, és a fogalmak bemagolásával nem hogy az ember/gyerek nem tanulja meg, hogy mit jelent a fogalom, de össze is zavarodik, keverni kezdi őket. Ha a későbbi tanulmányai vagy munkája megkívánj,a akkor alkalmazkodnia kell, és úgyis meg fogja tanulni ezeket a fogalmakat, lesz élettapasztalata, amihez kötheti. De jelenleg egyik évben bemagol az ember több oldalnyi felesleges dolgot, és a következő évre már elfelejti azokat. Értem én, arra jó azért ez, hogy esetleg az agykapacitást növeli, de a gondolkozás nem lenne fontosabb ennél? Egyetemen pedig nem a tananyagot kell tudni, hanem a választ a tanár kérdésére. Tehát megint nem azt várják el, hogy használd az agyadat, és gondold végig az összefüggéseket, esetleg vitassátok meg egymás között, mert így egy életre megérted, hanem képzeljetek el egy tipikus vizsgát: Kézfogás, leül az ember, kihúzza a tételt, leírja róla azt amit tud, és ez egyenesen arányos azzal az idővel, amit az egyetemista az ezzel a dologgal való foglalkozásra áldozott. Kidolgozta tételt és felmondja a tanárnak, aki ül az asztal másik végén és néz mereven, majd a felelet végén megköszöni, és annyit mond hogy egyes, kettes, hármas, négyes vagy ötös. Azt várja el, hogy azt mondjad neki, amit ő hallani akar, a saját gondoaltait akarja visszahallani tulajdonképpen, de ez elég nonszensz, hiszen félév alatt nem lehet rendesen elsajátítani tegyük fel 29 tételt, úgy hogy értse is az ember mit magolt be, és a későbbiekben tudja is majd alkalmazni. Ennek az egész rendszernek így mi értelme van? Lehet ezen változtatni? Változni fog ez egyáltalán? És természetesen: szerintetek is változnia kéne, vagy jó ez így?
2016. máj. 17. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert az aktuális kormánynak sosem az volt az érdeke, hogy okos, gondolkodni tudó emberek jöjjenek ki az oktatás színtereiből.
2016. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ngng79 válasza:

Én az ellenkezôjêt tapasztaltam a tanulmányaim során. Pl. Az irodalomtanár mindig rákérdezett "miért gondolja ezt?"

A válaszból hát csak azért mert a tanárnô mondta a a múlt órán.

Ez kevés.

2016. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!