Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másnak is csalódás ez a...

Másnak is csalódás ez a közgazdasági egyetem?

Figyelt kérdés
Első év végén vagyok, de a tárgyaim nagy részé felesleges, amit valószínűleg soha sem fogok használni, kicsit csalódott vagyok. A gazdasági tárgyak is abszolut nem életszerűek...

2016. máj. 20. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Minden egyetem minden szaka ilyen, nyugi :)
2016. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

2. év végén járok és ugyan így érzek... csalódás az egész. 22 éves vagyok és nem tudom, hogy mit csináljak... fejezzem be ezt az értelmetlen szart vagy kezdjek bele valami másba és akkor 26-27 éves koromra lesz papírom...

Te hova jársz egyébként? Én BME-GTK.

2016. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a tanárok el akarják venni a hallgatók kedvét ettől az egyetemtől, mivel eléggé jó papírt ad. Ja és minden felsőoktatási intézményben érezhető ez. Amit rendkívül nevetségesnek tartok, mert inkább segíteniük kellene a hallgatóságot.
2016. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én BCE-GTK vagyok, gondoltam üzleti életről tanulok majd, de ehelyett értelmetlen tárgyak sora, tenyleg csak a papirért kellene kijárni? Gondoltam átmegyek vmi mérnökire, nem tudom hogyan tovább..
2016. máj. 20. 23:10
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Egy félév után -kellő ismeretek és tapasztalatok hiányában- elég merész dolog olyan állításokat kijelenteni, amelyek egy jóval nagyobb tématerületre, sőt szakmára vonatkoznak!

Gazdasági területekre különösen vonatkozik ez, hiszen gyorsan változó világunkban nem könnyű feladat kielégítő pontossággal előre jósolni.

Ebből adódóan olyan ismeretek elsajátítására, készségszintű megértésére szükséges fektetni a hangsúlyt, amely valamennyi gazdasági folyamatnak az alapjául szolgál. Ennek szerepe döntően az első néhány félévben kitüntetett, majd később lehet specializálódni.

2016. máj. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Az első év végén én is ugyanúgy éreztem, ahogy te. Mivel akkor már úgyis lecsúsztam az aktuális évi felvételikről, adtam még egy esélyt az ügynek (közben elkezdtem előkészítőre járni), és mivel a 3. félévet is ugyanúgy éltem meg, mint az első kettőt, végül nem fejeztem be a szemesztert, hanem a felvételire koncentráltam.

Nekem megérte a szakváltás, az új szakom nagyon szerettem. (Bár az első év az új szakon sem volt valami nagy szám, de mégis éreztem, hogy van benne számomra fantázia.)

2016. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TamásTóth ***** válasza:
80%

Lehet most azt érzed, hogy felesleges tárgyak. (van is néhány) de a legtöbb tárgyad nagyon is hasznos, ha valamilyen gazdasági területen szeretnél dolgozni a későbbiekben.


Vegyük sorra pár alap tárgyadat:

- Mikro: alkapvetően megtanulod a kereslet kínálat közti összefüggést, ami a való életben is nagyjából úgy működik. Tanulsz az inflációról, amiről jobban megérted mi az és mit jelent, ami a gazdasági élet része.

- Makro: A gazdaság működését makro szinten megérted , mi mire hat, ha változtatok valamit a beruházásokon, akkor az milyen hatással lesz a keresletre/kínálatra/foglalkoztatásra. Megérted, hogy miért nem lehet manuálisan felnyomni a béreket (bolti eladó 200 ezret kapjon) és megérted, hogy a gazdaságban szinte minden mindennel összefügg, valamilyen szinten.

- Pénzügy: Megtanulod a jelenérték fogalmát, ezzel kapcsolatos számításokat, amelyet a pénzügyi/számviteli életben szinte mindenhol alkalmaznak. Tanulsz a finanszírozási struktúrákról, tőkeáttételről ,amelyekről való döntés pedig nagy részei egy vállalat stratégiájának.

- Számvitel: Megtanulod az alapvető összefüggéseket (mérlegegyezőség, tartozik - követel) a pénzügyi kimutatásokat (mérleg, eredménykimutatás, cashflow), amelyeket a valós életben is a vállalatoknak kötelező bemutatni és ezek alapján tudod majd értékelni a vállalatokat minden fajta szempontból.

- Vállaltgazdaságtan/logisztika/menedzsment alapjai: Tanulsz a vállalatok életciklusáról, formáiról, vállalati célokról, megtanulsz különböző elemzési módszereket alkalmazni, amelyeket a vállalatok tényleg használnak (PL SWOT). Tanulsz a minőségmenedzsment fontosságáról (ISO szabványok és miegymás) ,amelyet szintén nagyon sok cég használ, tanulsz a készletgazdálkodásról, amelyet ha ilyen pályán helyezkednél el muszáj ismerni.

- Marketing: Tanulsz a különböző marketing stratégiákról, a pozicionálás fontosságáról, a fogyasztói magatartásokról, az árpolitikáról, a termékéletgörbéről.

- Statisztika/ökonometria: Megtanulod az alapvető fogalmakat és hogy mit mutatnak, azok a bizonyos mutatók. Megismerkedsz statisztikai programokkal (Pl SPSS) ezeket megtanulod használni (ez opcionális egyetemtől függ). Ez például szoros összefüggésben van a marketinggel, mivel statisztikai módszerekkel szoktak fogyasztói csoportokat kialakítani.

- Gazdaságpolitika: Tanulsz a nemzetközi/magyar gazdaságpolitikáról, hogy milyen nyugdíj/egészségügyi rendszerek lehetnek és hogyan működnek. Tanulsz a globalizációs folyamatról. A fiskális és monetáris politikákról is tanulsz, amelyek alapvető fontosságúak gazdaság alakulásában.

- Adózás: Megtanulod milyen adózás fajták vannak, melyiknek mik a hátrányai a gazdaságra nézve, megtanulod, hogy milyen vállalati formák vannak és azoknak mik az előnyei adózás szempontjából (kata,kiva, stb).


Sorolhatnám tovább igazából, mivel vannak/lesznek még olyan tárgyaid, mint például projektmenedzsment (CPM háló, Gantt diagram stb), termelésmenedzsment (kapacitásszámítások, termeléstervezés, termékösszetétel, feladatok ütemezése), üzleti jog (ezt nem részletezném), információmenedzsment (elektronikus kereskedelmi megoldások, informatikai rendszerfejlesztések menedzsment szempontból), változásmenedzsment (hogyan érdemes szervezetben lévő változást levezetni, mik a fontos pontok hogy ne legyen nagy ellenállás stb).


Ezeken kívül nagyon sok szabadon válaszható tárgyad is lehet, amiknek a keretében foglalkozhatsz a konfliktuskezeléstől kezdve a környezetvédelemig bármivel.


Természetesen ha végig csak arra mész, hogy átmenj a tárgyból, akkor nem sokat fogsz tanulni/érteni a dolgokból, de ha a legtöbb olyan tárgyhoz, ami érdekel (és amivel foglalkozni szeretnél a későbbiekben) odateszed magad, akkor nagyon jó alapokat kapsz a jövőbeni munkádhoz. (Egyébként a BME Gazdálkodási menedzsment szakán végeztem, így az ott lévő ismeretanyagról írtam, de a Corvinus-on is nagyon hasonló dolgokat tanulsz (van ott ismerősöm nem is egy)

2016. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Én nem így érzem, nekem ez volt a második évem, de szeretem. Talán 2-3 tárgy volt 2 év alatt amit totál feleslegesnek éreztem, de a többi tárgy szerintem hasznos. Első évben szépen leírták már előttem melyik tárgy miért fontos, az első szemeszterben sok az alapozó tárgy, főleg magolás, meg gazdasági matek alatt kb. matek faktot adnak le, de később ezekre épülnek a dolgok, statisztikához nagyon jól jön a matek, makro sok tárgy alapja, vállgazd szintúgy. Sokszor előjönnek az itt tanultak más tárgyaknál is. Ha nem tetszik akkor válts, nem mindenkinek jön be a gazdasági képzés, akkor felesleges erőltetni.

Nem hiszem, hogy a tanárok szánt szándékkal vennék el bárki kedvét is. Vannak akik nem túl jól tartanak órát, de nem azért mert ki akarnak cseszni a hallgatóval. Volt olyan aki halál unalmas monoton órát tartott, de folyton tett fel segítő anyagokat, konzultációt tartott, hogy minél többen át tudjunk menni. Ahhoz képest milyen szenvedés volt az óráin és milyen nehéz tárgy volt sokan átmentek. De több tanár csinálja ezt, telepakolják a moodlet kiegészítésekkel, gyakorló feladatokkal+megoldással hogy átrugdossanak valahogy, óra után is segítenek, ha valami gyakorló feladat nem sikerül kijavítják, szerintem segítőkészek (pe-gtk). Ha az első év után ennyire nem szereted, akkor valószínűleg csak nem közgazdasági képzésre kéne járnod . Sokat ér a közgázos papír, de ha már most nem szereted akkor hogyan akarnál ebben a szakmában 40 évig még dolgozni. Jelentkezz akkor mérnökire (nem tudom pótfelvételin lehet-e most vagy majd csak a rendes eljárással) és kezd el azt, szerintem simán lehet még váltani. Több értelme is lenne, mintha még 2-3 évet lehúzol (mennek a állami szemesztereid vagy feleslegesen fizetsz) és akkor kezdesz el utána egy teljesen másik szakot.

2016. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

Egyetlen magyar egyetem sincs az európai TOP 200-ban, illetve a világranglista első 500-a között.


Miért?


Elavult "tudásanyag", BUTA oktatók (akik a tehetségeseket elűzik), még butább hallgatók.


Szerencsére tavaly már majdnem ötszáz magyar kezdte meg tanulmányait nívós külföldi egyetemeken.

2016. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért mindig azok fikázzák a tananyagot, hogy elavult, nem életszerű, felesleges, akik még egy stat vagy mikro vizsgán is elhasalnak? Ha nem tetszik, váltsatok szakot, de ne a világnak kelljen már a diákokhoz alkalmazkodni... Ezt ne vegye itt magára senki, de sajnos ez a helyzet.


Egy év alatt szerintem fel lehet mérni, mennyire érdekel a dolog és mennyire vagy jó benne. Elárulom neked, hogy FOGOD használni a tanultakat, ha a szakmában akarsz dolgozni és komolyabb pénzt is keresni.

2016. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!