Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem lesz magasabb...

Szerintetek nem lesz magasabb a ponthatár idén?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re jelentkeztem matematika alapszakra. Az előző években 330-340 pont körül volt a ponthatár, viszont eddig nem volt kötelező az emelt szintű érettségi. Idén legalább egy emelt természettudományos érettségi kell hozzá, ami ügye 50 pontot ér, ha az ember elér egy bizonyos százalékot.

2016. máj. 21. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem idén magasabb lesz mindenhol a ponthatár, mert elég könnyűek voltak az érettségik és ez most szerintem rengeteg továbbtanulni akaró diáknak jól sikerült...
2016. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az emelt matek pont hogy nehezebb volt mint az elmúlt években, legalábbis én mindenhonnan ezt hallom. Úgyhogy szerintem csökkenni fog.


Amúgy nem volt kötelező emelt matekot tenni

2016. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baluba ***** válasza:
0%
Igazából mindenkinek jobb lenne, ha kb 400-ig fölmenne a ponthatár. Aki az alatt jut be, elvétve végzi el, időben pedig szinte esélytelen a statisztikák alapján.
2016. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem hülyeség amit mondasz utolsó...

lehet valaki iszonyat penge matekból és programozásból de gyenge matekból...320 ponttal is lehet valaki matekzseni

2016. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet #3-as..

Előbb nézd meg, hogy mi alkotja a felvételi pontszámot: az érettségi + tanulmányok.

Majd nézd meg, hogy mi kell egy jó érettségihez: történelem, magyar irodalom stb.


Szval akinek nincs agya az ilyen hülyeségekhez, mint "mit gondolt a költő, amikor leírta azt, hogy illatos virág", de esetleg jó az agya a számokhoz és előbb tud deriválni, mint te gyököt vonni, annak sajnos nem sok esélye lesz magas felvételi pontszámot szerezni..

Azonban szerencséjükre ebben a rendszerben nem nagy presztízsű terület a matematika (holott valójában ez alkotja a modern társadalmunk alapját), így nem sokan jelentkeznek egy ilyen nehéz szakra.

Probléma akkor lesz, amikor mindenki matematikus akarna lenni és az ilyen zsenigyerekektől veszik majd el a helyet azok, akik beszélnek két nyelvet és fel tudják oldani a fura szóvirágokat...

2016. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Baluba ***** válasza:
Bármennyire meglepő lehet, tapasztalatból írtam, amit írtam. Én uygyanis ezen a szakon tanulok jelenleg is, ezt látom magam körül. Egyébként szerencsére a duplázás pont arra jó, hogy ne számítson semmit a magyar és töri. Ugyanis aki olyan zseni, mint akire te gondoszl, az röhögve ír 90%+ emelt matekot, és egy közép informatikán vagy fizikán egy matekosnak nem nehéz 80%-ot elérni. Ez pedig bizony még nyelvvizsga nélkül is 400 pont. Ha netán programozni is tud minimálisan, akkor emelt infóval már 420 fölött járunk.
2016. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!