Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazolatlan hiányzások, amik...

Igazolatlan hiányzások, amik miatt nem kaptunk értesítést? Lehet, hogy osztály kell ismételnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizedikes, középiskolai tanuló vagyok. Az új, kötelező, heti 5 órai testnevelések miatt hétfőn, délutánonként plusz 2 sportkörünk van. Ha a diák edzésekre jár, valamilyen egyesületnél sportol, akkor erre hozhat igazolást és akkor nem kell járnia sportkörre. A normális tesik továbbra is maradnak.

Mivel a tesitermünket felújították, ezért az első félévben módszeresen el is maradt minden tesi és minden sportkör. A második félévre hoztam igazolást, de sajnos már túl későn tudtam benyújtani. A sportkör tanára azt mondta, hogy elfogadja, de csak a benyújtás utáni órákra vonatkozóan. Az az előttieket beírta igazolatlan hiányzásnak. Fogalmam sem volt, hogy mennyi óra lehet ez, de elég sokszor elmaradt a sportkör, szóval maximum 10 órára saccoltam. Most, év végén az osztályfőnökünk tévedésből egy osztálytársamnak küldte el az én igazolatlanjaimat. Ezt megbeszéltem vele, hogy hogy lesz, hány óra igazolatlan ez. Ő nem tudott válaszolni(nem áll a helyzet magaslatán), de azt mondta, hogy az igazolatlanokért évet kell ismételni, beszéljem meg a sportkör tanárral, így meg úgy. Holnap megyek be hozzá, ha sikerül időt szakítani rá.

A nagyobb probléma viszont az, hogy ezekről az igazolatlanokról egész évben semmilyen figyelmeztetést nem kaptunk. Se szóbelit, se írásbelit. Mondom, az osztályfőnök meg sem említette, hogy egyáltalán van igazolatlan órám.

Ilyenkor mi lenne a teendő? Hogy lehetne megoldani ezt a problémát anélkül, hogy évet keljen ismételnem? Ezt semmiképpen sem szeretném, de gondolom ez egyértelmű.



2016. máj. 22. 12:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem egészen érhető: A dolgot az osztályfőnökkel próbáltam megbeszélni, nem az osztálytársammal.
2016. máj. 22. 12:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kéne, hogy hány óra.

20/2012-es kormányrendelet 51.§"Az iskola köteles a szülőt értesíteni a tanköteles tanuló első alkalommal történő igazolatlan mulasztásakor, továbbá abban az esetben is, ha a nem tanköteles kiskorú tanuló igazolatlan mulasztása a tíz órát eléri. Az értesítésben fel kell hívni a szülő figyelmét az igazolatlan mulasztás következményeire.(...) Ha a tanulónak az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja,és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen. A nevelőtestület az osztályozóvizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha a tanuló igazolatlan mulasztásainak száma meghaladja a húsz tanórai foglalkozást, és az iskola eleget tett értesítési kötelezettségének."

Ha az iskola nem értesített idejében, akkor nem tagadhatják meg az osztályozóvizsga lehetőségét. Ha van elég jegyed, ami alapján értékelhetnek, akkor osztályozóvizsgázni se kell. Szóval ott kell őket megfogni, hogy nem értesítettek (nyilván írásban, hiszen a szóbeli nem bizonyítható), és mivel ezzel ők jogszabályt sértettek, nem fognak nagyon ugrálni.

2016. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy van elég jegyem, hiszen azokat tesiórán a különböző felmérőkre megkaptam. Ha jól tudom, a minimum jegyek száma 3, nekem pedig legalább 5 van.

Köszönöm szépen a gyors választ!

2016. máj. 22. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
És hány óráról van szó?
2016. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudta megmondani az osztályfőnök, meg úgy tűnt, hogy nem is szívesen foglalkozna az én problémámmal, de holnap mindenképpen megpróbálom megkeresni.
2016. máj. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!