Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 90%-os közép matek érettségi...

90%-os közép matek érettségi nagyon gyenge BME VIK-hez?

Figyelt kérdés

mernokinformatikus szakot fogok tanulni es jelentkeztem a bme-re es az obudai egyetemre is.


Szerintetek 90% kozep matek nagyon nem eleg a bme vik-hez? jartam matek faktra es 4-es lettem, tanultunk derivalni, integralni is de nem volt konnyu nekem. BME-VIK vagy Obudai-NIK-re menjek?



2016. máj. 22. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Elégnek elég bőven, nem magas a BME-n sem a ponthatár. 360-380. Én is mérnökinfóra megyek, de úgy döntöttem nem szivatom magam a BME-vel, előreveszem az óbudait.

Az sem mellékes hogy a BME-n 65 perc az ÓE-n 38 perc alatt vagyok ott.

2016. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
400 folott lesz a pontom valoszinuleg tehat nem a bejutas miatt agodok hanem hogy megeri menni a bme-re akkor is ha csak 90%-ra sikerult a kozep matekom vagy eleg nagy eselyes bukas lesz es inkabb az obudait erdemes
2016. máj. 22. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
90% fölött már mindegy, hány százaléka van az embernek a legtöbb érettséginél. Azt a maradék 10%-ot a szerencse is meghatározhatja.
2016. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

szerintem akinek 90%-ra sikerült annak van esélye

onnantól az egyéni szorgalmon múlik

2016. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
óbudain is buktatják a társaságot ne aggódj
2016. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elégnek elég, már rajtad múlik, hogy megállod-e ott a helyed. Ha tanulsz szorgalmasan nem lesz gond.
2016. máj. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Baluba ***** válasza:
100%
Alapvetően egy közép matek érettségi nem méri, hogy ennyire vagy felkészült az egyetemi matekra. Inkább oldj meg egy emeltet otthon magadnak, az valamivel közelebb áll hozzá.
2016. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

úgyis mindent az elején kezdenek... legalbbis szirmay aztán nem tudom most ki és hogyan tartja


gyakorlaton csináltok feladatokat meg kaptok házit ha ezeket becsülettel megcsinálod szerintem nem egy nehéz tárgy ez az egész anal

2016. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

A magas felvételi pontszám önmagában nem garancia arra, hogy jobban is fog menni az egyetem, ahogyan az alacsonyabb sem arra, hogy kevésbé jól.


A pontszámok alapján talán azt lehet elmondani, hogy akik a ponthatár közelében vannak, azoknál kétesélyes, hogyan sikerül az első félév. Egy jó eredmény is benne van a pakliban (legalább 25 kredit sikerül), meg egy nagyon rossz is (5-10 kredit sikerül), illetve a kettő között bármi.


Akik magasabb ponttal kerülnek be (420+), azokról inkább az mondható el, hogy előfordulhat néhány kiugróan rossz eredmény, de a nagy többség sikeresen veszi az akadályokat, és viszonylag kicsi a szórás az eredmények között (25-35 kredit).


Az Óbudairól nem nagyon tudok nyilatkozni, de felteszem, ott is tud kemény lenni a szak.

2016. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia! Villamosmérnökre járok és Az első héten írtunk fizikából és matekból. Fizika érettségim 79% lett, emelt matek 85 és épphogy meglett a kettes.Folyamatos tanulás nélkül nem megy a BME, napi 3 óra minimum ha sikeres akarsz lenni.:) Sok sikert :)
2016. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!