Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire "gáz" érettségi...

Mennyire "gáz" érettségi eltelte után 3 évvel belekezdeni felsőoktatásba (műszaki)?

Figyelt kérdés
Szóval mekkora hátrány, mennyire nehéz visszarázódni, csak olyan írjon aki tapasztalatot ír le. A szak pedig gépészmérnöki lenne.
2016. máj. 25. 10:40
 1/10 Papi Gonzales ***** válasza:
levelező vagy nappali?
2016. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha igazán akarod, menni fog. Nekem is 3 év kihagyásom volt, simán ment, mert akartam. Eleinte fura volt még tollat és papírt is fogni, melóztam abban a három évben. De aztán kb. 3-4 hét alatt belerázódtam. Ami viszont más volt, ahogy a világot láttam, ahogy a tanulás motivált, stb. Sokan nem dolgoznak, nem tudják értékelni a lehetőséget a tanulásban, ezzel is szembe kellett néznem, hogy már más ember vagyok, mint 18 évesen voltam, valahogy érettebben álltam a dolgokhoz.
2016. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
levelező
2016. máj. 25. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Pfff miért lenne gáz/hátrány? Főleg levelezőn. Van, aki 40 évesen kezdi el, és nem érzi gáznak.


Nem mindenkinek adott a lehetőség, hogy érettségi után egyből tanulhasson, sok ember van, akinek még ennek a körülményeit is meg kell teremteni. Ők érezzék magukat gázul, mert sokkal többet tesznek le az asztalra?:D

2016. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan értelemben értem a "gázt", hogy ciki, stb. inkább, hogy vissza tud-e az ember rázódni a tanulásba, nem felejti el teljesen a dolgokat, újra lesz az embernek türelme leülni és olvasni órákon át?
2016. máj. 25. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a te személyiségedtől függ.

Van, akit egy év kihagyás is végleg kizökkent, más meg 15-20 év után simán visszarázódik.

Nyilván az is kulcskérdés, hogy mennyire szól ez arról, hogy piacképesnek tartod a szakmát és mennyire arról, hogy "megvalósítsd az álmod", azaz mennyire vagy motivált.

Meg az is számít, milyen munka mellett csinálod, és hogy a munka fontosabb-e számodra vagy a tanulás.

Meg az is, hogy mennyi olyan tényező van az életedben, ami elvonja a figyelmed a tanulásról (munka, család stb.)

2016. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mai világban vagy élethosszig tanulsz, vagy gyárban végzed szalag mellett...
2016. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem van szerencsém a gépészmérnökihez, és el kell mondjam, hogy nagyon sokaknak nehezen megy

a zárthelyik nagyjából olyan nehezek, mint a vizsgák más helyeken vagy még annál is nehezebbek


egy médiaismeretekre járó ismerősöm mondta, hogy egyszer olvasta el a jegyzetet és négyesre vizsgázott... :) na ilyen élményed gépészmérnökin biztos nem lesz

2016. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: te is levelezőn csinálod/csináltad érettségi után kihagyással?
2016. máj. 25. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:

kihagyás után, mert nem sikerült a felvételi elsőre és nappalin


de a többség egyébként nem 19 éves az elsősök között, az egy év csúszás nagyon gyakori, és ugye vannak akik technikusit is raktak az + 2 év és van egy 35 valahány éves tag is

2016. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!