Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha félévkor ötös voltam egy...

Ha félévkor ötös voltam egy tantárgyból, akkor év végén lehetek belőle hármas?

Figyelt kérdés
Az első félévben ötös lettem egy tantárgyból (bőven 4.5 felett volt az átlagom). Viszont a második félévet eléggé elrontottam, és most 3.70-re állok belőle (fogunk még írni dolgozatokat, és nem hinném, hogy jól sikerülnének). Az általános iskolában osztályfőnököm azt mondta, két jegyet az első félévhez képest nem lehet se rontani, se javítani. Gimnáziumban is érvényben van ez, vagy esetleg ez tanártól függ?

2016. máj. 25. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez tanárfüggő, nincs szabályozás erre, ha csak az iskolátokban külön nem. Hiába valaki félévkor 5-ös, évvégén még akár meg is bukhat, ha olyan a hozzáállása. Mondjuk ez nem szokott jellemző lenni, mert senki se olyan hülye h. 5-ös után kib(a)sszon magával...
2016. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen lehetsz hármas, pláne ilyen hozzáállással, hogy úgysem fog sikerülni. Ülj le és tanulj a dolgozatra
2016. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet, tényleg nincs ilyen szabályozás, mert év végén az egész éves jegyeket nézik és ha sokkal több a rossz jegy, főleg TZk akkor lehet. Tanulj még azokra a dogákra és ha jól sikerülnek felhúzhatják négyesre a jegyed.
2016. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!