Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Probléma lehet egyetemen,...

Probléma lehet egyetemen, hogy csak úgy tudok megérteni dolgokat, ha átlátom az összefüggéseket, utánaolvasok több nézőpontból? (informatika)

Figyelt kérdés
Tartok tőle, hogy az egyetemi anyaghoz már nem lesz nagy választék, csak eldarálja a tanár, aztán vagy megértem annyiból, vagy nem. Mik a tapasztalatok, más is van így?

2016. máj. 26. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarod, találsz plusz anyagokat. Csak jelentősen több idő. De ha rászánod, akkor csinálhatod így. A tanár nem fogja kinyalni a feneked, az biztos. De mindenki a saját boldogulásáért felelős.
2016. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez még kevés ahhoz, hogy érdemi választ kapj.


Én pl. egyáltalán nem szeretek előadásra járni, csak gyakorlatokra szoktam, mivel egyszerűen hamarabb és jobban megértem itthon a saját tempóban, szakirodalomból. De ezzel nincs is semmi baj gondolom, ha a követelményeket meg teljesítem. A tanár úgyis felrakja az anyagait, és szakirodalmat is szoktak ajánlani már az első előadáson.


Persze ez csak az elméletre igaz, gyakorlaton egyrészt muszáj ott lenni, másrészt tartani kell a tempót ha nem akarsz lemaradni a feladatokkal. Melyik egyetemről van szó?

2016. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma és hidd el, hogy mindenki csak úgy érti meg igazán, ahogy te is leírtad. Át kell látni az összefüggéseket.


Egyetemen kb. mindegyik tárgyhoz van ajánlott szakirodalom, általában több könyv is (mondjuk le szokták szűkíteni, hogy elsősorban melyik fejezetek), bőven utána tudsz nézni, nem muszáj a tanár vázlataira szorítkoznod.

2016. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Terveim szerinte elte vagy bme, pár nap múlva kiderül. Erre gondolok én is, magamtól sokkal hatékonyabb vagyok, mint mikor valakinek a gondolatmenetét kell követnem.

Kicsit tartok tőle, hogy kivágnak az első félév után, de hátha talán mégse.

2016. máj. 26. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

majd rájössz, hogy nem lesz idő egyetemen arra, hogy minden tárgyból mindig megértsd az összefüggéseket.


Lesznek olyan tárgyak, amik érdekelni fognak és esetleg jobban utánajársz dolgoknak, és lesznek olyan tárgyak, ahol meg fogsz elégedni a felszínes tudással és azzal, hogy meglegyen a kettes és ki legyen pipálva a tárgy :)

2016. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kicsit tartok tőle, hogy kivágnak az első félév után, de hátha talán mégse."


Ha analfabétán mész oda se rúghatnak ki első félév után.


Példa: [link]


Google első találata.


"Tanításának alapja és középpontja Allahnak, a világ teremtőjének és urának a hirdetése volt. Mohamed szerint Allah, az Egyedülvaló már a zsidó és a keresztény hitben és kinyilatkoztatásban is kijelentette magát, ezek a vallások azonban nem hallgattak az Isten szavára vagy félreértették, félremagyarázták a kinyilatkoztatását. Ezért kellett eljönnie Mohamednek, aki 'a Próféták Pecsétje', hogy a valódi isteni üzenetet a maga teljességében és tisztaságában kibontakoztassa. Maga az iszlám szó hűséget, az egyetlen Isten iránti feltétlen odaadást jelenti: akik elfogadják, magukévá teszik az isteni üzenetet, és tagjaivá lesznek az igaz hit közösségének, az ummá-nak أمة . Ezen az alapon Mohamed kezdettől elutasította a pogányságot, a hitetlenség híveit, pedig hevesen támadta és Allah pokoli büntetéseivel fenyegette."


Rövid idézet, hogy még keresgetni se kelljen. Komolyan, ennél jobban már csak az a beszűkült idióta hozzáállás szórakoztat jobban, amikor akármilyen vallás hívei meg vannak róla győződve, hogy a pogány szót azokra az emberekre használják, akik specifikusan nem az ő vallását követik. Tehát azt hiszik, hogy a pogány csak a nem keresztényt jelenti és nem hiszik el, hogy ezt a szót ugyan ilyen módon használja szinte az összes létező vallás a maguk "hitetlenjeire".

2016. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, a "Példa..." után jövő részt nem ide szántam :D
2016. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hallod én se értettem hogy most őszintén hogy jön ez ide :DDDDDDDD
2016. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, ilyen válaszra pont nem számítottam. :DD
2016. máj. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!