Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állítólag több tízezer...

Ha állítólag több tízezer betöltetlen állás van és alig van munkanélküliség akkor mért vagyunk több tucatnyian minden állásinterjún és mért nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés
én nem félek attól hogy a bevándorlók elveszik a munkát mert így sem adnak pedig nekem szakképzettségem is van nem is egy.
2015. júl. 8. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, valóban sokezer betöltetlen állás van.

A kereslet és a kínálat viszont sajnos köszönőviszonyban sincs egymással.

Hol keresel állást? Mi(k) a konkrét végzettsége(i)d? Milyen idegen nyelveken és milyen szinten beszélsz? Mennyi releváns tapasztalatod van a szakterületeden?

2015. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Minden jöttmentet nem vesznek fel csak azèrt mert üresedés van. Ha olyan végzettsèged, képessegeid lennének, amire a cégeknek szüksége van, kapnàl állást.
2015. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Hiaba van többezer informatikai üres állás ha alig találnak valakit aki értene hozzá.

És hiába van többezer munkanélküli betanított munkára ha nincs ilyen állásajánlatbol elég.

2015. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

"Hiaba van többezer informatikai üres állás ha alig találnak valakit aki értene hozzá. "


Jajj ezt ne mondjuk, mert így is túlképzik a semmihez sem értő OKJ-s rendszergazdákat. mérnök-grafikus ,mérnök infó, proginfó na ezek a keresettek nem az "informatika".

2015. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Minden jöttmentet nem vesznek fel csak azèrt mert üresedés van. Ha olyan végzettsèged, képessegeid lennének, amire a cégeknek szüksége van, kapnàl állást."


persze meg ahogy azt te elképzeled.ha van ott még 20 másik ember is aki ugyanazt tudja amit én akkor mivan? meg ültem én már diplomás ember mellett egy takarítói állás miatt is.ő sem ért semmihez a diplomájával?egyikünket sem vették fel.


"Hol keresel állást? Mi(k) a konkrét végzettsége(i)d? Milyen idegen nyelveken és milyen szinten beszélsz? Mennyi releváns tapasztalatod van a szakterületeden?"


gyms megye, szakmunkás végzettségem van plusz okj-s szakmunkást is végeztem,németül angolul,hogyan legyen tapasztalat ha sehova nem kellek?

2015. júl. 8. 14:38
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

" Jajj ezt ne mondjuk, mert így is

túlképzik a semmihez sem értő OKJ-s

rendszergazdákat."


Most attol meg nem ert hozza hogy csinal egy okj-t. Nem irtam, hogy az elég.

2015. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
tehát tucatszakmád van, tucat képességekkel. így nem fogsz kitűnni a többi álláskereső közül, ilyen esetbe szerencse kérdése a munka. mai erős munkapiacon tudnod kell olyat nyújtanod a munkaadónak, amit más nem, vagy csak kevesen tudnak.
2015. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

baromság amit az utolsó ír, lehetsz tök hülye ha jó kapcsolatod van kapsz jó munkát, lehetsz Nobel díjas ha nincs sógor komaság akkor nem kapsz munkát.

A legjobb pozíciók tök hülyékkel vannak feltöltve és ezért ilyen ez az ország amilyen.

2015. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnos én is elvégeztem ilyen 2 éves informatikai iskolarendszerű szakképzést és lehúzhatom a WC-n. 2 éves volt. 1 évig kerestem munkát. most mehetek egyetemre tovább. sose lesz nyugdíjam :( mindenhol munkatapasztalat kell meg 50ezer elvárás. haljanak meg csak tudnám hogy ők hogy kezdték a munkatapasztalatukkal.
2015. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

„A legjobb pozíciók tök hülyékkel vannak feltöltve és ezért ilyen ez az ország amilyen.”


Nemcsak a legjobb, hanem minden hivatal tele van velük, egy ügyet alig tud elintézni az ember, ha nincs képben, mert az ügyintézők nincsenek tisztában a munkájukkal. Kisöpörhetnék végre azt a sok semmihez nem értő protekcióst, akiknél nem számít a végzettség, csak hogy kinek az ismerőse.

2015. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!