Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Pázmány Péter...

Mit gondoltok a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogász képzéséről?

Figyelt kérdés

Jogász szeretnék lenni, elsősorban a büntetőjog és az állambölcselet érdekel.

A PPKE-t néztem ki magamnak, és érdekelnének róla vélemények, elsősorban azoktól, akik oda járnak.

Mindenre kíváncsi vagyok, nincs megkötés.

Esetleg ha valaki hasonló cipőben jár, mint én (jogász szeretne lenni, jövőre érettségizik, Pázmányt fontolgatja), annak szívesen várom a levelét, hátha tudunk egy jót beszélgetni!

Előre is köszönöm!

17/L


2016. máj. 27. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a Pázmány az egyik legjobb egyetem. Elte elég szivatós, a Károli pedig gyenge. Szerintem Pázmányon van a legszínvonalasabb képzés. Persze ez szubjektív vélemény.
2016. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a Pázmány az egyik legjobb képzést adja. Az Elte-t sem írnám le, mert aki onnan kikerül annak 1000% hogy lesz egy jó részletes ajánlólevele, és biztos hogy megtanulja a megtanulnivalót. Szegedi jogi kar is kiváló.

Nem leeht megmondani, hogy melyik a legjobb, de e 3között biztos ott van.


Ui: a károli szerintem is gyenge, nem annyira kellendőek a szakemberei.

Egy ismerősöm a jogot ott úgy végezte el, hogy mellette minden héten legalább 2x bulizott, futóversenyekre, maratonokra járt, és semmit nem tanult, meg amúgy sem volt túlságosan intelligens.

2016. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Azért aki ELTE-re jár az is tud bulizni :D Szorgalmi időszakban simán belefér egy hónapban párszor pár buli ha épp nem olyan vészesek a ZH-k.
2016. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
OKé, csak én a rendszeres bulizásra gondoltam.
2016. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Menj el külföldre tanulni, 10000x színvonalasabb képzést kapsz, mint itthon bármelyik egyetemen. Itt a tipikus öreg, befalazott komcsi tanárok kezében összpontosul egy nagy hatalom, amely alapján ők akarják eldönteni, hogy kiből legyen jogász. Az ismerősök előnyből indulnak.

Valóján szakmailag semmit nem fogsz kapni egyik egyetem sem, a magoltatáson és a szívatáson kívül, de nem ettől leszel jó jogász.


Szegeden legalább elindult valami a modernizáció felé, de még ott is akad sok buta tanár, aki foggal körömmel küzd a színvonal ellen...

Ajánlom ezt a cikket:

[link]

2016. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Minden vágyam, hogy külföldre menjek, de azért annyira jól nem állunk anyagilag. Viszont különbözô ösztöndíjakkal meg fogom célozni külföldet/az Egyesült Államokat.


Köszönöm az eddigi válaszokat! (:

2016. jún. 6. 23:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két osztálytársam is jelentkezett idén a Pázmány jogra, fel is fogják őket venni. Kérdező, neked hogy ment az érettségi? Hogy alakulnak a pontjaid? :))
2017. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, ahhoz képest, hogy szinte semmit nem tanultam az érettségire, nagyjából 380 pontom lesz. Hogyha nem változnak nagyon a ponthatárok, akkor fel fognak venni. Ha nem, akkor sincs igazából semmi probléma, lehúzok egy évet a Károlin, és utána átjelentkezem a Pázmányra.
2017. jún. 17. 00:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a PPKE-re jelentkeztem, de szerintem felvesznek, 424 ponttal, már nagyon izgatott vagyok :)
2017. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyival biztos felvesznek! (: egyébként én is oda jelentkeztem.
2017. júl. 6. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!