Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A némettanárunk, aki minket...

A némettanárunk, aki minket érettségiztet másik iskolában érettségi elnök. Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
A héten mondta a némettanárunk, hogy másik iskolában érettségi elnök. Ez hogy kivitelezhető? Nem kötelező az érettségi elnöknek minden szóbal vizsganapkor bent lennie?
2016. máj. 28. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Mert pont ugyanazokon a napokon elnökösködik? Mert a szóbeli érettségik nem csak azon a 2-3 napon vannak, amikor az osztályotok érettségiztet.
2016. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a középszintű szóbeli érettségikre 2 hét van kiírva, de ha jól tudom az érettségi elnöknek az összes szóbeli napon ott kell lennie a vizsgán.
2016. máj. 29. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Az érettségi elnök az minden egyes osztályban más! Nem két hétig elnököl, csak két-három napig! Nem az egész évfolyam elnöke. Ha pl. 4 osztály érettségizik, akkor 4 elnök lesz.
2016. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk a suliban 4 osztály van és csak egy elnök van a 4 osztályra :)
2016. máj. 29. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom milyen iskola az, én magam is gimnáziumban dolgozok és nem találkoztam még ilyen közös elnökkel soha. Minden osztálynak külön van. Lehet, hogy összekeveritek a jegyzővel, aki lehet több osztálynak is ugyanaz.
2016. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Kedves 5-ös válaszadó! Jómagam is gimnáziumi pedagógus lévén jól ismerem az érettségi rendszert. A vizsgaelnök valamennyi osztálynak ugyanaz a személy. A jegyző az, aki általában minden osztálynak más tanár (legtöbbször az osztályfőnök).


A kérdésre rátérve, ez egy érdekes szituáció, ugyanis az érettségi elnöknek június 13-tól 25-ig valamennyi szóbeli vizsganapon meg kell jelennie a beosztott helyszínen. Ha nem nagy létzámú az iskola (és nincs sok érettségiző), előfordulhat, hogy csak az első vagy csak a második vizsgahéten van szóbeli érettségi vizsga. Valószínűleg a ti némettanárotok is ilyen intézményben lesz elnök az idei évben.

2016. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!